Depilacja brazylijska. Jak wygląda depilacja miejsc intymnych u kosmetyczki. Bikini brazylijskie w salonie. Opinie i efekty.

Autor: Basia SmoterPo poprzednim wpisie o tym jak golić miejsca intymne byłyście zainteresowane jak wygląda depilacja miejsc intymnych woskiem u kosmetyczki. Ja też zdeklarowałam się, że Wam o tym opowiem z punktu widzenia trochę kosmetyczki, trochę klientki. Depilacja woskiem to standardowy zabieg u kosmetyczki, możemy sobie wydepilować: wąsik, pachy, nogi czy miejsca intymne. Sama depilacja brazylijska trwa około 30minut i nie jest to czas przepełniony miłością.jak wygląda depilacja brazylijska

 


 Co to jest depilacja brazylijska?
Depilacja brazylijska jest to depilacja woskiem miejsc intymnych. Jest to tak zwana depilacja głęboka. Mowa tu o całkowitym pozbyciu się włosków zarówno z wzgórka łonowego, warg sromowych i okolic odbytu.


 Jak wygląda depilacja woskiem miejsc intymnych w salonie kosmetycznym?
 


Przed zabiegiem kosmetyczka powinna zaproponować Wam przemycie się – i jest to zupełnie naturalne. Powinna również dać Wam jednorazową bieliznę(stringi), którą będziecie mieć podczas wykonywania zabiegu. Każda wykwalifikowana kosmetyczka z praktyką wiele razy widziała kobiety w takiej sytuacji – zresztą sama jest kobietą i nie ma czego się wstydzić. Wspomnę tutaj, że zabieg depilacji brazylijskiej jest coraz bardziej popularny tak samo jak usuwanie włosów łonowych i depilacja miejsc intymnych przy użyciu lasera. Tak naprawdę to jak będziesz wspominała swój pierwszy zabieg depilacji miejsc intymnych w dużej mierze zależy od salonu i kosmetyczki, która będzie wykonywała depilację. Dlatego warto wybrać miejsce w którym wiesz, że będzie intymnie i będziesz czuła się tam bezpiecznie. Podobnie jak u ginekologa – nikt nie daj Boże, nie będzie wchodził do pokoju, który powinien być osobno wydzielony.  Tak jak wspomniałam wszystko zależy od kosmetyczki, jeśli jesteś spięta a domyślam, że jeśli to będzie pierwsza depilacja możesz być istnym kłębkiem nerwów i obaw – kosmetyczka powinna starać się rozluźnić atmosferę. 


 

Czy podczas depilacji miejsc intymnych trzeba się całkowicie rozebrać?
 


Podczas bikini brazylijskiego nie jesteśmy całkowicie nadzy. Oczywiście rozbieramy się do połowy a nasze miejsca intymne są w części chronione przez jednorazową bieliznę, którą kosmetyczka będzie odchylała w momencie, gdy będzie depilowała określoną część włosków. Nie ma tu aż takiego oblicza nagości jak u ginekologa. Kosmetyczka najprawdopodobniej będzie prosiła Cię o pomoc podczas zabiegu. Spokojnie, nie chodzi tu o podgrzewanie wosku a np przytrzymanie na chwilkę bielizny lub naciągnięcie skóry. Jeśli chodzi o depilację miejsc intymnych jest ona przeprowadzana na leżąco. W momencie gdy kosmetyczka wykonująca bikini głębokie (depilacja okolicy odbytu) będzie prosiła o zmianę pozycji na bok lub przyjęcie innej wygodnej zarówno dla Ciebie jak i dla niej pozycji.


 

Jak przygotować się do depilacji brazylijskiej?
 


Idealna długość włosów łonowych do depilacji woskiem to około 0,5cm. Wtedy włoski powinny mieć dobrą przyczepność i ładnie się wyrywać. Ważne jest też pozytywne nastawienie. Każdy zdaje sobie sprawę z tego że depilacja jest odczuwalna i boli. Dla kosmetyczki nie będzie niczym nowym fakt jeśli krzykniesz lub sobie przeklniesz.


  


 

 


 

Depilacja woskiem miejsc intymnych w ciąży.
 


Istnieją różne przeciwwskazania do depilacji woskiem. Np ja teraz podczas kuracji izotretynoiną ze względu na bardzo słabą, wręcz pergaminową skórę nie mogę poddawać się temu zabiegu. Ale np w ciąży jeśli wykonywałaś już wcześniej zabiegi depilacji i Twoje włoski są bardzo delikatne i mało widoczne a ciąża przebiega pomyślnie możesz wykonać depilacje brazylijską. 


 

Skutki uboczne tabletek Axotret – Izotretynoina.


 

Czy po depilacji woskiem włosy odrastają?
 


Odrastają, ale odrastanie ich trwa dłużej – ponieważ wyrywane są z cebulkami. Skóra po depilacji będzie również dłużej idealnie gładka. Faktem jest to, że włosków będzie mniej i będą słabsze. Więc jeśli ktoś pierwszy raz się zdecydował na depilację woskiem to drugi i kolejny raz będzie dużo mniej bolesny, a zabiegi będą mogły być wykonywane w dłuższym odstępie czasu. Zabieg depilacji bikini lub np pach jest świetnym rozwiązaniem szczególnie w okresach letnich, kiedy odkrywamy coraz więcej. Cena depilacji brazylijskiej w salonie kosmetycznym to koszt około 50zł.


 


 


Jeśli macie jakieś pytania odnośnie depilacji brazylijskiej zostawcie komentarz. A ja jestem ciekawa czy ktoś z Was depilował woskiem miejsca intymne? Jakie są Wasze wrażenia? 


 


 

Zapraszam do przeczytania innych równie ciekawych wpisów:


Jak i czym golić miejsca intymne? 


Maszynka do golenia – czy faktycznie można jej używać tylko jeden raz?


Jak szybko ujędrnić skórę w domu?


Lampa UV do paznokci, czy jest bezpieczna dla zdrowia?


Jak wygląda wyrwanie zęba? Ekstrakcja zęba mądrości


Podobne posty

Napisz komentarz