Jak często zmieniać gąbki do kąpieli? Czy używać gąbek i myjek do ciała czy myć się ręką? Czym i jak się myć żeby zdrowym być.

Autor: Basia Smoter


Wszyscy zdają sobie sprawę z tego ile bakterii jest w toalecie, na telefonach i klamkach ale zastanawialiście się już ile bakterii jest w wannie czy pod prysznicem? Gąbki i myjki do ciała to siedlisko bakterii, grzybów i innego dziadostwa. O ile bezdyskusyjnie chyba wszyscy stwierdzą, że ręczniki trzeba prać minimum raz w tygodniu, to czy tak samo często trzeba wymieniać gąbki do ciała?jak często zmieniać gąbkę

 
 
Czy używanie gąbek do kąpieli jest bezpieczne?


 


A czy ktoś kiedyś od mycia się gąbką do kąpieli umarł? 🙂 Gąbka do kąpieli jest tak samo siedliskiem bakterii jak gąbka do mycia garnków czy sedesu. Nie wiem czy zdajecie sobie sprawę, że na gąbce do mycia garnków gromadzi się więcej bakterii kałowych niż w toalecie? Zaskakujące prawda? A jednak to prawda. Odbiegliśmy trochę od tematu ale myślę, że są to rzeczy o których warto przypominać. 


 
Lepiej myć się gąbką czy ręką?


 


Tutaj zapewne pojawi się dużo zwolenników mycia ręką i dużo zwolenników mycia gąbką. Ja osobiście uwielbiam myć ciało gąbką i różnymi myjkami z przeróżnymi włóknami, które peelingują i wygładzają naszą skórę oraz powodują dokładniejsze mycie ciała. Wydaje mi się, że myjąc się ręką nie jestem w stanie umyć swojego ciała tak dokładnie jak gąbką. Trzeba jednak pamiętać, że na tych gąbkach pozostaje nie tylko nasz bród ale również nasz martwy naskórek, który jest pożywką dla różnych małych bakterii – “robaczków”. Bakterie i grzyby w wilgotnym pomieszczeniu i na wilgotnej gąbce namnażają się bardzo szybko. Dlatego ważne jest prawidłowe przechowywanie gąbki.


 
Jak wyczyścić gąbkę, myjkę do mycia ciała?


 


Po ostatnim wpisie jak prać kołdrę i poduszki w pralce pewnie spodziewacie się, że napiszę, że trzeba gąbki i myjki wrzucić do pralki 🙂 . Ale szczerze? Gąbki do mycia są tak tanie – np: gąbka kaczuszka – świetna do mycia dziecka, w Rossmanie kosztuje coś ponad 2zł, więc możesz spokojnie wymieniać gąbkę dziecku i sobie raz w tygodniu. Ale wróćmy do tematu jak prać gąbkę do kąpieli? Ja gąbek do kąpieli nie piorę – po prostu jest to nie opłacalne, ale po każdym użyciu ważne aby dokładnie gąbkę wypłukać i położyć ją do wyschnięcia w suche miejsce. Ja preferuję grzejnik.


  

 Jak czyścić kołdrę? Pranie kołdry w pralce. 

 


Jak często wymieniać gąbki do kąpieli?


 


Tak jak wspomniałam wcześniej ja wymieniam co tydzień. Nie obciąża to jakoś strasznie budżetu domowego. Prawda taka, że ludzie na głupoty wydają więcej pieniędzy. Tym bardziej, że teraz jest program 500+ ;). To z tych 500zł można dziecku kupić 6 gąbek w miesiącu wydając na komplet około 20zł, prawda? 


  


 


Kto dostaje 500zł na dziecko? Na co wydać 500zł. Cała prawda o programie 500+.

  
 
mycie ciała gąbką opinie 
Czy każdy musi mieć swoją gąbkę?


 


Czy można myć się gąbką innej osoby? To pytanie brzmi dla mnie tak samo jak: czy każdy musi mieć swoją szczoteczkę do zębów i czy można umyć zęby kogoś szczoteczką? No cóż, nikt nikomu tego nie zabroni. Ja jednak uważam to za cholernie niehigieniczne. Nie chce wyjść tutaj na kobietę żyjącą pod kloszem. Ale nie wyobrażam sobie myć się gąbką, którą ktoś sobie wcześniej umył tyłek. 


 


 


Jestem ciekawa co Wy myślicie o myciu się gąbkami i myjkami? Ja to uwielbiam, ale kiedy nie mam świeżej gąbki wolę jednak nalać sobie żel po prysznic na rękę i załatwić to ręcznie. A czy Wy używacie gąbek do kąpieli czy myjecie się ręką? Dajcie też znać jak często zmieniacie gąbki 🙂 Gąbki i akcesoria do kąpieli są tak tanie i tak ogólnie dostępne, że jest naprawdę w czym wybierać. Wystarczy zatrzymać się przed odpowiednim regałem w Rossmannie i wybrać: czy wolimy gąbkę miękką czy twardą? Czy może wolimy warkocz do masażu i w taki sposób sobie umilać higienę 🙂  


  

Czy trzeba codziennie się balsamować? Co robię jeśli mi się nie chce?


Bolesny okres – jak przeżyć “te” dni.


Dlaczego mam trądzik na placech?


Wypadanie włosów po myciu głowy. Czy to normalne?Podobne posty

Napisz komentarz