Czy jestem atrakcyjna? Dobrze mi w prostych włosach? Chyba je zetnę do ramion. A Tobie w jakich włosach jest dobrze? Prywatka #9

Autor: Basia SmoterMam naturalnie falowane włosy – co rzecz jasna nie podoba mi się. Uważam, że dobrze wyglądam w prostych, zresztą jak Wy to oceniacie? Oglądając codziennie relacje na Instagramie macie już pewnie opinie na temat mojego wizerunku, tego  jak wyglądam bez makijażu, w kucyku, w prostych włosach, pełnym makijażu czy też kiedy  gdzieś wychodzę. Ostatnio naszła mnie nawet myśl: zetnę włosy do ramion – pewnie gdy to zrobię pokażę się Wam na moim Instagramie.

Pewnie Wy też borykacie się z tym, że mając włosy proste, chcecie je kręcić, a mając włosy rude – farbować na brąz. Podobno kiedy kobieta chce coś zmienić w swoim życiu, to pierwszym jej krokiem jest zmiana fryzury.   


    


Czy Polki są piękne? Jak postrzegamy swoją urodę? 
 


Tymbark Vitamini postanowił przeprowadzić badania na temat tego jak postrzegają się Polki kiedy patrzą w lustro. Nie byłabym sobą gdybym Wam ich nie przedstawiła. 


 


Być może nie będzie to wielkim zaskoczeniem, ale największą zaletą każdej kobiety jest jej naturalne piękno, które powinna pielęgnować.   
 


 


   Ciekawostka: ponad połowa przebadanych Polek twierdzi, że mężczyznom najbardziej podobają się jasne blondynki. Ale te kobiety, które nie są blondynkami z kolei niekoniecznie zmieniłyby swój kolor włosów na blond. Za to 33% ankietowanych zdecydowałaby się jednak przefarbować na brąz.


 


 


Niepokoi mnie jedno:  jesteśmy bardzo krytyczne wobec siebie. Tylko co piąta z nas akceptuje swój wygląd. Mogłabym tutaj napisać: kochajcie siebie, jesteśmy piękne –  to prawda! Każda w nas ma w sobie coś innego, wyjątkowego i magicznego. Nie trzeba ślepo podążać za ideałem i upodabniać się do kogoś, ale chyba już tak mamy, że bardziej „kręci” nas coś, co mają inni, a nie dostrzegamy tego, co już mamy. Ja nie jestem wyjątkiem. Pomimo, że nie raz pokazałam się Wam bez makijażu, to muszę przyznać, że jestem wobec siebie krytyczna. Zanim wrzucę swoje selfie do internetu, muszę zrobić ich z 80 – bo tu mi włos odstaje, tu ucho widać, tu podwójny podbródek, a tu przymrużone oczy. 


  


 


Czy kiedykolwiek zastanawiałyście się czy publikacje są reżyserowane? Te wszystkie „wypracowane” pozy do zdjęć? Sama ustawiam się tak, aby wyglądać korzystnie. A czy każda z nas robiąc śniadanie układa wszystko idealnie na talerzu jak do zdjęć na Instagramie? Oczywiście wierzę w to, że każda z Was ma perfekcyjny dom, gdzie zawsze panuje porządek oraz, otacza się samymi pięknymi rzeczami. I tylko ja mam bałagan, niepoprasowane pranie, które tworzy stertę na krześle, czy nieumyte garnki w kuchennym zlewie – ale tego oczywiście Wam nie pokażę 😉 . A może właśnie o to chodzi, aby pokazywać jaka jest rzeczywistość? Czasami poprzez obsesyjne idealizowanie inni mają zaniżoną samoocenę . Wiecie, że największym problemem współczesnych kobiet jest zaakceptowanie swojej sylwetki (wzrostu lub proporcji ciała oraz posiadania „zbędnych” kilogramów)? Historia z mojego życia: przed ciążą wydawało mi się, że jestem okropnie chuda i chciałam za wszelką cenę przytyć, a teraz gdy jestem tylko niecałe 3 kg cięższa, wydaje mi się, że jestem gruba. Mam problem z tym, że moja skóra jest naturalnie blada i bardzo płytko unaczyniona, a to w połączeniu z moją anemią sprawia, że czasami wyglądam bardzo niekorzystnie 🙂 . Dlatego muszę szczególnie dbać o prawidłowe odżywianie, aby „nabrać koloru”. Staram się jak najczęściej przemycać do swojej diety soki owocowe. Soki Vitamini marki Tymbark mają dużo błonnika, witaminę C i E, dzięki którym skóra wygląda na bardziej zdrową, a sam beta-karoten, jak już pewnie doskonale wiecie, nadaje skórze ładnego kolorytu. Oprócz tego zawiera owoce, które są niezbędne do tego aby wyglądać i czuć się pięknie.


  

Zdaję sobie sprawę z tego, że soki są świetną formą przekąski między posiłkami i wpływają bardzo dobrze na cały organizm. Skąd to wiem? Popatrz na swoją skórę – to ona jest odzwierciedleniem Twojego stanu zdrowia. W końcu, tak jak w Dniu Kobiet mówiłam, że życzę Wam abyśmy każdego dnia czuły się wyjątkowe, cudowne i obsypywane uśmiechami. Tak może problem tkwi w wyluzowaniu i akceptacji samej siebie? Bo nie jedna kobieta chciałaby wyglądać tak jak Ty.


 


Przyszedł czas na toast: za nasze prawdziwe wewnętrzne piękno! Miłego dnia, moje kochane dziewczynki.


Wasza, Basia.


  


P.S. Vitamini malina – smakuje obłędnie. Spróbujcie. 


  tymbark vitamini

 


Źródło badań: „Wielkie badanie urody Polek” przeprowadzone na zlecenie marki Tymbark na próbie 1067 Polek w wieku 25+, 2017.


 

Podobne posty

Napisz komentarz