Nauka sortowania i kształtowanie zdolności matematycznych. Sortowanie kolorów, Wieloryby filcowe Janod

Autor: Basia Smoter

Chcę Ci pokazać zabawkę, która nie tylko wspomaga uwagę i pomaga w ćwiczeniu motoryki małej. Wieloryby filcowe Janod wspomagają również naukę kolorów i kształtów już nawet u dwulatków. Dziecko tworząc pierwsze zbiory rozwija swoje umiejętności matematyczne. To jest możliwe, a dziecko podczas zabawy nawet nie zdaje sobie sprawy, że ćwiczy tak ważne funkcje jak m.in. uwaga, cierpliwość i pamięć. Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ nie ma lepszej formy nauki dla dziecka niż zabawa. Jest to kolejny wpis w którym pokazuję Ci jak ćwiczę z dzieciakami i rozwijam ich potencjał poprzez zabawę. Wcześniej opisałam drewnianą mozaikę – możesz o niej przeczytać Układanka mozaika zwierzątka Janod. Dziś zdecydowałam się opisać świetną zabawkę marki Janod – Filcowe Wieloryby, sortowanie kolorów. Chodź zabawka na pierwszy rzut oka wydaje się banalna, to nie daj się zmylić. Tak naprawdę bardzo rozwojowo działa na dziecko i stymuluje jego rozwój na wielu płaszczyznach.

Wieloryby filcowe, sorter Janod

W zestawie znajdziesz 16 drewnianych figurek w czterech kolorach. Myślę, że warto podkreślić, że są one bardzo starannie wykonane. Dodatkowo w pudełku zobaczysz filcowy materiał. Materiał jest opracowany w taki sposób, że w momencie nałożenia go na dodatkowy drewniany płaski element tworzy wieloryba. W zestawie są produkty do złożenia czterech takich filcowych wielorybów. Kluczowym elementem ten zabawki edukacyjnej są drewniane szczypce, które dla dzieciaków są prawdziwą atrakcją. Warto zaznaczyć jednak, że w paczce nie znalazły się przez przypadek. To one sprawiają, że dziecko podczas zabawy ćwiczy precyzję i dokładność ruchów oraz chwyt. Zaznaczmy, że to wszystko w każdym kolejnym etapie rozwoju będzie dziecku potrzebne. Zarówno jeśli mówimy o rysowaniu szlaczków, jak również o późniejszym pisaniu w szkole.

Sortowanie kolorów, Wieloryby filcowe Janod

Choć celem przewodnim zabawy może być tytułowe sortowanie kolorów. To możemy również sortować figurki np. według kształtów. Jednak wróćmy najpierw do pomysłu na zabawę, który oferuje nam producent.

Gra w dopasowywanie kolorów Wieloryby francuskiej marki JANOD to kreatywna zabawka dla kilkulatka, który uczy się rozróżniać i dopasowywać kolory i kształty oraz trenuje chwyt i tzw. małą motorykę. Zestaw składa się z 4 wielorybów z drewnianymi brzuchami i filcowymi grzbietami w kolorach: turkusowym, czerwonym, jasnozielonym i żółtym oraz 12 morskich stworzeń: krewetek, ośmiornic i rybek (po 3 w każdym z tych kolorów), którymi należy owe wieloryby nakarmić. Do kompletu dołączone są też drewniane szczypce do chwytania owych stworzonek i umieszczania ich w paszczy odpowiadającego im kolorem wieloryba – na zasadzie sortera

Czytamy więc, że dziecko może karmić wielorybki zwierzątkami w tych samych kolorach. Może również segregować zwierzątka po wspólnych cechach. Dziecko może dopasowywać zwierzątka według takiego samego kształtu tworząc zbiór. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że umiejętność tworzenia i odnajdowania zbiorów to są początki kształtowania zdolności matematycznych. Tak, można rozwijać kompetencje matematyczne u małych dzieci 🙂 . Zabawa może też wejść na wyższy wymiar doznać sensorycznych. Wystarczy, ze schowamy figurki np. do pudełeczka lub woreczka, a dziecko będzie musiało skojarzyć po dotyku kształt figurki. A to po to, by następnie móc dopasować figurkę do konkretnej rodziny zwierzątek poznając gatunek po kształcie. Jestem oczarowana tą zabawką. Cudowne jest to, że można stymulować rozwój dziecka poprzez zabawę. Nie wiem, czy Wam już wspominałam, że kocham pedagogikę zabawy? 🙂 Myślę, że niebawem napiszę o tym więcej.

A teraz dla osób, które tak jak ja kochają rozwoje zabawki lub szukają pomysłu na prezent. Zabawki Janod kupicie bez problemu w większości dobrych sklepów internetowych. Ja wrzucam dodatkowo link do wielorybów filcowym Janod w porównywarce cenowej, abyś mogła zobaczyć aktualne ceny w sklepach i dostępność tej zabawki Wieloryby filcowe Janod . Polecam Wam również zerknąć na stronę internetową Janod. Tam jest pełna specyfikacja tego produktu. Dodam jeszcze, że nie jest tajemnicą, że Janod jest skarbnicą genialnych zabawek, które rozwijają dzieciaki więc z pewnością znajdziecie tam jeszcze inne fajne produkty.

Do zobaczenia w kolejnych wpisach i na moim Instagramie. Pa!

Podobne posty

Napisz komentarz