Idealna układanka ćwicząca nie tylko małe rączki – układanka drewniana mozaika zwierzątka, Janod.

Autor: Basia Smoter

Jestem wielką fanką nauki przez zabawę. Dlatego chcę Ci dziś pokazać super układankę z drewnianymi elementami dla dzieci. Układankę, która nie tylko ćwiczy chwyt i motorykę małą, oraz doskonali umiejętność rozróżniana kolorów wśród dzieci. Istotne jest i chciałabym podkreślić fakt, że układanki w tym ta, którą chcę Ci pokazać wzmacniają uwagę. Jest to bardzo ważne, ponieważ nie jest żadną tajemnicą, że dzieci mają coraz większe problemy z koncentracją. Podczas układania układanki dziecko przez zabawę uczy się podtrzymywać uwagę, analizować fakty jak również rozwija koordynację wzrokowo ruchową. A to wszystko możemy już ćwiczyć i naturalnie stymulować od najmłodszych lat. Układanka, którą widzicie na zdjęciu jest przeznaczona dla dzieci od trzeciego roku życia.

Tak jak wspomniałam układanka, którą ma moja córka jest przeznaczona dla dzieci od 3 roku życia. Wiem, że Janod ma w swojej ofercie układankę, która jest dedykowana już od drugiego roku. Wtedy te okrągłe klocki są większe. Tutaj zostawię Wam link gdybyście chciały zerknąć na te układanki dla mniejszych dzieci. Wróćmy natomiast do układanki, którą moja Nelka ma i uwielbia. Moim zdaniem jest ona też świetnym elementem pracy z dziećmi na zajęciach wczesnego wspomagania rozwoju.

Układanka drewniana mozaika Zwierzątka 3+, Janod

Zabawkę tą kupimy w estetycznym pudełku, dlatego może się też okazać dobrym pomysłem na prezent. Zestaw zawiera 6 plansz z grubego kartonu z wyciętymi otworami oraz 72 kołeczki w różnych kolorach. Zaznaczę, choć pewnie każdy to zauważy, że te kolorystyka zabawki jest piękna. Ilustracje na kartach nie dość, że przedstawiają miłe zwierzaki to są tak zaprojektowane, aby była to uniwersalna zabawka. Zabawka, która nie jest przeznaczona tylko dla dziewczynek lub dla chłopców. Nie jestem zwolenniczką podziałów zabawek na płeć. Jednak wiem, że dzieciom dobrze się pracuję na czymś co wzbudza ich zainteresowanie i się im podoba. Temat zwierzątek jest bardzo uniwersalny. Tutaj niewątpliwie jeżyk, lis, małpka, lew, mors czy rybki przykują uwagę dziecka.

Zabawka, która rozwija dziecko

Zabawa polega na tym, że dziecko musi umieszczać drewniane kołeczki w kolorze zgodnym z tłem w danym miejscu ilustracji. Przyjrzyjmy się temu procesowi. Dziecko musi odpowiednio złapać kołeczek, następnie obrócić nim tak by włożyć go do dziurki. Wkrótce potem powtarzać tą czynność. Sprawia to, że dziecko ćwiczy chwyt oraz motorykę małą tak bardzo potrzebną w dalszym etapie rozwoju. I o ile ta drewniana mozaika wspomaga rozróżnianie kolorów – co widać gołym okiem, to zwróćmy uwagę na inne procesy, które zachodzą w głowie tego małego dziecka. Ono myśli, kombinuje, analizuje, zapamiętuje, kojarzy po pewnym czasie już, który kołek gdzie był odłożony i wykorzystuje tą wiedzę, by go dokładnie w tym momencie w którym jest potrzebny użyć. To wszystko nie trwa minutę, zabawa rozciąga się w czasie, a przez to dzieciaczek pracuję nad wydłużeniem czasu uwagi.

Jak dla mnie ta drewniana układanka marki Janod to bardzo fajna zabawka i spokojnie wrzuciłabym ją do kategorii edukacyjno – terapeutycznych. Zabawki firmy Janod w tym tą mozaikę bez problemu kupicie w Internecie. Wiem, że stacjonarnie w dobrych sklepach zabawkowych również je znajdziecie. Pełny opis i specyfikację mozaiki znajdziecie na stronie internetowej Janod. Polecam przeglądnąć ich stronę, ponieważ znajdziecie tam dużo innych zabawek, które wpływają pozytywnie na rozwój dziecka. Jeśli chcecie poznać cenę i dostępność konkretnie tej mozaiki, który ma moja Nelka możecie kliknąć tutaj – Janod układanka drewniana mozaika zwierzęta– a tutaj dodatkowo link do mozaiki dla młodszych dzieci o której Wam wcześniej wspomniałam.

Pozostaje mi życzyć Waszym dzieciom cudownej zabawy i kreatywnego rozwoju.

Do zobaczenia na Instagramie. Pa !

Podobne posty

Napisz komentarz