30 ciekawych ćwiczeń Mindfulness dla dzieci Poczuj radość, spokój i kontrolę.

Autor: Basia Smoter

Mindfulness dla dzieci Poczuj radość, spokój i kontrolę – zdecydowanie UWIELBIAM tą książkę! I już na stracie tego wpisu mówię, że to kolejny HIT wśród książek o tej tematyce. Choć przyznam szczerze, że o  autorkach tej książki bardzo mało wiem, to mam ochotę usiąść i to nadrobić.

Mindfulness dla dzieci. Poczuj radość, spokój i kontrolę

Opinia o książce 30 ciekawych ćwiczeń Mindfulness dla dzieci Poczuj radość, spokój i kontrolę.

Świetnie napisana lektura. Myślę, że podoba mi się tak bardzo dlatego, że sposób myślenia tych kobiet tak bardzo nakłada się na moje przekonania. Przeczytajcie to:

“Doskonale wiemy, że najmłodsi potrzebują regularnego treningu fizycznego, nawet jeśli nie planują kariery sportowej. Jednak nie tylko mięśnie wymagają ćwiczeń! Równie ważna jest praca nad mózgiem żeby wzmacniać i rozwijać jego części, które odpowiadają za podejmowanie decyzji, oraz doskonalić umiejętności zapamiętywania i przypominania sobie informacji”


Sama strategia rozmieszczenia treści w “30 ciekawych ćwiczeń Mindfulness dla dzieci Poczuj radość, spokój i kontrolę” ogromnie mi się podoba. W tej książce przedstawione są historie dzieci, które znalazły się w trudnej sytuacji i musiały dokonać wyborów. Rzecz jasna poradziły sobie. I tutaj chciałabym zaznaczyć kluczowy dla mnie element. To właśnie te dzieci, które przeżywają ciężkie dla nich sytuacje opowiadają naszym dzieciakom o technikach jakie zastosowały by sobie z nimi poradzić. Przecież to wydaje się takim prostym rozwiązaniem, ale jednocześnie takim świetny. Dzieci potrzebują kontaktu z innymi dziećmi.

A tutaj mamy sytuację gdy to właśnie bohaterowie historii mówią wprost do naszych dzieci słuchających historii np:

“Kiedy zaczynam się wsłuchiwać we wszystkie dźwięki dookoła mnie zaczynam się uspokajać. To ćwiczenie pomaga mi się skoncentrować, zanim zareaguje na sytuacje, która mnie denerwuje. Jeśli odczuwasz niepokój wypróbuj tę metod: bez względu na to gdzie jesteś, zrób sobie krótka przerw e i skup się na tym co słyszysz “


Problemy poruszane w tej książce są też problemami bardzo ważnymi dla dzieci i jest ich również duży przekrój. Znajdziemy w niej problemy typu utrata przyjaciółki, zepsuty przez kolegę kontroler, panika przed wizytą u lekarza, czy nawet temat koszmaru zadań domowych.

Mindfulness dla dzieci opinie


Jeśli zastanawiasz się czy ta książka jest dla Twojego dziecka, to mam odpowiedź. Mindfulness dla dzieci dedykowana jest dla dzieciaków w wieku 6-10 lat. Ja jednak z racji na tematykę nie stawiałabym takich ram. Spokojnie zarówno młodsze dziecko jak i starsze odnajdzie się w tych historiach. Tym bardziej, że w książce są poruszane również tematy muskające taką specyficzną relację jak relacja między rodzeństwem i walka o pilota :).

A ode mnie dodatkowo wielki plus za ilustracje – 100% w moim klimacie.
Polecam! Informacje o cenie i dostępności książki sprawdzić tutaj.

Podobne posty

Napisz komentarz