Mistrzowski Samouk Jak łatwo i skutecznie doskonalić się w dowolnej dziedzinie

Autor: Basia Smoter

Jak rozwijać pamięć roboczą i robić lepsze notatki? To czwarty z jedenastu rozdziałów książki Mistrzowski Samouk – Jak łatwo i skutecznie doskonalić się w dowolnej dziedzinie. Jestem przekonana, że umiejętność efektywnego uczenia się pomaga w życiu i to nie tylko w szkole. Dlatego też zdecydowałam się na tą książkę i chcę Ci ją pokazać.

Mistrzowski Samouk Jak łatwo i skutecznie doskonalić się w dowolnej dziedzinie

Nie jest żadną tajemnicą, że uwielbiam zgłębiać się w tajniki neurodydaktyki. Ta książka zdecydowanie pomaga i podpowiada jak się uczyć by nauczyć się samemu. Myślę, że jest to przydatna lektura również dla rodziców, którzy chcą nauczyć uczyć się dziecko. Chyba już oficjalnie każdy wie, że w ogromnej większości szkół w Polsce dzieci nie wiedzą jak się uczyć by jak najwięcej zapamiętać. Praktycznie nikt tego dzieciaków nie uczy przy jednoczesnym wymaganiu od nich miliona zadań do wykonania. 

Mistrzowski samouk jak łatwo i skutecznie doskonalić się w dowolnej dziedzinie . Recenzja książki

Jak uczyć się samemu w domu?

Bardzo podoba mi się wychodzenie naprzeciw nowoczesnym technologiom, ponieważ w Samouku znajdziesz również listę aplikacji, które np nadają się do tworzenia listy zadań, czy pomagają uczyć się języków obcych. Osobiście nie popieram demonizowania technologii, ponieważ właśnie technologia odpowiednio stosowana wspomaga naszą naukę. Obecnie książkę Mistrzowski Samouk poleciłam w swoim prywatnym życiu już kilku osobom, więc tak myślę, że warto polecić i Tobie. Jeśli chcesz ją kupić i sprawdzić cenę tutaj zostawiam Ci link

książka o uczeniu się

Podobne posty

Napisz komentarz