Czy każdy musi używać toniku? Kiedy i jak używać tonik?

Autor: Basia Smoter
Wiele ekspertów zaleca bezwzględne używanie toniku każdemu przy każdym myciu twarzy. Wsadzając wszystkich do “jednego wora”. Ale wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że jesteśmy różni. Mamy inne potrzeby, nasze skóry od siebie się bardzo różnią. Czy aby na pewno musimy używać tonik?

    

Do czego służy tonik?

Tonik ma za zadanie przywrócić właściwe pH skórze. Odpowiedni odczyn pH dla naszej skóry powinien być lekko kwaśny. Zapobiega on rozwojowi bakterii, które m.in powodują trądzik. Wzmacnia również barierę ochronną naszej skóry zatrzymując wilgoć wewnątrz i tworząc zaporę dla szkodliwych substancji. 
Skóra o odczynie zasadowym (która nie ma przywróconego właściwego pH) jest bardziej podatna na uszkodzenia, zmarszczki i niedoskonałości.


Jak używać toniku?

Jest to bardzo proste. Po oczyszczaniu twarzy nalać tonik na płatek kosmetyczny i delikatne przetrzeć nim twarz. Gotowe. Buźka pod krem przygotowana 🙂 

   
  

Czy muszę używać toniku?

Jeśli masz normalną i zdrową skórę . Regularnie używasz peelingów i oczyszczasz ją kosmetykami nie przesuszającymi jej. Zdrowa cera sama – bez toniku, powinna być w stanie utrzymać właściwe pH skóry. 
Jestem Ciekawa czy Wy codziennie używacie toników?
Jakie toniki są dla Was najlepsze?
 

Podobne posty

Napisz komentarz