Jak olejować włosy? Czy olejowanie włosów naprawdę im pomaga? Najlepsze oleje do olejowania włosów.

Autor: Basia Smoter
Olejowanie włosów to w ostatnim czasie temat na czasie. Piękne, zadbane i lśniące włosy nigdy nie wyjdą z mody. O olejowaniu włosów jest coraz bardziej głośno, czy słusznie? Czy olejowanie włosów naprawia włosy zniszczone? Opowiem Wam o tym jak to jest w moim przypadku, jak ja nakładam olej i jak oleje wpływają na moje włosy. Poznacie też najlepsze oleje do nakładania na włosy cienkie. A w zamian za masę porad jakie dla Was przygotowuje proszę o zostanie ze mną dłużej i o lajka na Basia Smoter Blog na Facebooku :).

olejowanie włosów


Moją przygodę z olejowaniem włosów zaczęłam rok temu. Bardzo długo zwlekałam ponieważ szkoda mi było na to czasu i wiecie co? To było bardzo niemądre, samo olejowanie włosów trwa u mnie max. 5 minut, więc o jakiej stracie czasu mowa?? Ten wpis powstał bazując na moim doświadczeniu. A jakie włosy mam teraz, możecie zobaczyć pod koniec wpisu.

Jak olejować włosy?

Jeśli zastanawiasz się jak nakładać olej na włosy, musisz uwierzyć, że to jest banalne. Na mały talerzyk lub do małego naczynia wlewasz olejek. Następnie moczysz w nim opuszki palców i pasmo po paśmie nanosisz olej na włosy. Gdy włosy masz już pokryte olejem warto założyć na włosy turban. Ciepło sprzyja wchłanianiu się dobrodziejstw z nakładanych olejków.

Kiedy nakładać olej na włosy?

Olej na suche włosy nakładam około 2 – 3 godziny przed ichmyciem. Kiedyś nakładałam na noc, ale uważam, że dwie godziny to wystarczający czas dla moich włosów aby wchłonęły maksymalną ilość dobra z olejków. 

Ile trzymać olej na włosach?

Wydaje mi się, że właśnie 2-3 godzin to optymalny czas, który pozwala olejkom nawilżyć i odżywić włosy . A trzymanie oleju na włosach całą noc – tylko po to aby były dłużej tłuste to na chwilę obecną wydaje mi się bez sensu.

Ile oleju nakładać na włosy?

Na pokrycie moich średnio długich włosów spokojnie wystarczają mi dwie łyżki oleju. I jest to ilość, która pozwoli mi pokryć włosy po całej długości.

Czy nakładać olej na skórę głowy?

Wiele dziewczyn nie wie czy olejować skórę głowy. Mam włosy bardzo cienkie i olejowanie ich od nasady nie służy mojemu wizerunkowi :). Dlatego ja olej na włosy nakładam około 5 cm od nasady.

Czy myć włosy przed olejowaniem?

Przed nakładaniem oleju na włosy nie musisz myć głowy. Jednak zalecam nie nakładać oleju na włosy tłuste ani na włosy na których są pozostałości po kosmetykach do stylizacji (pianka, lakier, żel itp.). Powód? To tak jakbyś nakładała krem odżywczy na twarz już pomalowaną podkładem. Trochę bez sensu, prawda?

Jak często olejować włosy?

Nakładać olej na włosy można przed każdym myciem głowy. Ja staram się olejować  włosy minimum raz w tygodniu. Chodź ostatnio muszę przyznać, że troszkę sobie ten zabieg odpuściłam i skupiłam się na genialnych kosmetykach pielęgnacyjnych do włosów. Ale wszystko będziecie widzieć śledząc Basia Smoter Blog na facebooku – więc zapraszam do odwiedzin i polubienia profilu.

Czy olejowanie włosów naprawia włosy?

Oleje dzięki swoim właściwością bardzo służą kondycji włosów. Ochraniają również włosy przed uszkodzeniami, ale musisz pamiętać, że rozdwojone końcówki po prostu trzeba obciąć. Nic nie zastąpi nożyczek. Ja się o tym przekonałam podczas metamorfozy moich włosów – jeśli jeszcze nie widziałaś, zerknij na wpis z moją metamorfozą.

Jak zmyć olej z włosów?

Ja do zmywania oleju używam szamponu, którym aktualnie myje głowę. Jeśli masz problem ze zmyciem olejów z włosów to spróbuj nakładać go mniej.

Jaki olej jest najlepszy dla włosów?

Moi faworyci to olej jojoba i oliwa z oliwek. W olejowaniu włosów warto eksperymentować i znaleźć swój idealny olejek. Na rynku mamy obecnie całą gamę olejów o cudownych właściwościach. 

Jak wyglądają włosy po olejowaniu? 

Olejowanie włosów wpływa na nie bardzo korzystnie. Włosy po olejowaniu są miękkie i błyszczące. Lepiej się układają  Są mniej podatne na wilgoć – przez co mniej się puszą. Jest to idealne rozwiązanie na jesień, gdy w powietrzu mamy dużo wilgoci, a wyjście dosłownie na 5 minut skutkuje burzą nieładu. Znacie ten problem?


Podobne posty

Napisz komentarz