Axotret, leczenie izotretynoiną. Skutki uboczne po tygodniu stosowania. Leczenie trądziku, tabletki na trądzik, izoteki opinie.

Autor: Basia Smoter


Już jest tydzień jak leczę się izotekami. Pierwsze skutki oboczne mam już za sobą. Właściwie zdziwiła mnie szybkość z jaką się pojawiły. Już w zasadzie po kilku godzinach czułam, że moja skóra jest bardzo wrażliwa, obolała i piekąca. Mogę to porównać do bólu po spaleniu się na słońcu. Nie mogłam się nawet podrapać się po plecach, bo odczuwałam ból, a skóra szyi była tak wrażliwa, że ledwo nią ruszłam. Ale to był dopiero początek


 
 Tabletki axotret, skutki uboczne po tygodniu.


 


Z tym, że leczenie izotekami wiąże się z masą skutków ubocznych wiedziałam. Pisałam Wam nawet o tym w osobnym wpisie. Jeśli go jeszcze nie widzieliście to koniecznie zaglądnijcie. Dowiecie się tam m.in dlaczego podjęłam się leczenia.     


 
Axotret – opinie, leczenie trądziku. Czy leczyć się tabletkami Axotret? Skutki uboczne izotretynoiny.
 

Skutki uboczne izoteków w pierwszym tygodniu stosowania nie tyle, że mnie zdziwiły faktem że się pojawiły. Co zdziwiły mnie, że tak szybko i intensywnie. Tak jak już wspomniałam jeszcze tego samego dnia odczułam wielki ból podczas odruchowego podrapania się po plecach. Ból porównywalny ze spaleniem skóry na słońcu. Takie samo uczucie miałam na skórze szyi. Później to się posypało. Trzeciego dnia poczułam wielkie pieczenie na twarzy, gdy odruchowo chciałam ją umyć żelem do mycia. Wtedy zrozumiałam – to już czas przerzucić się na delikatniejszą pielęgnację. Zauważyłam, że stan mojej skóry się pogorszył. Nie było to nasilenie trądziku, ale skóra stała się chropowata, tak jakby była pokryta skorupą. Piątego dnia brania tabletek Axotret bardzo zaczęły mnie piec oczy i stałam się bardziej nerwowa. Kolejnego dnia do skutków ubocznych izoteków dołączyło delikatne przesuszenie twarzy i okropnie suche usta – na które nawet miód nie pomaga. 


  


 


I tak na chwilę obecną właśnie nakładam sobie już chyba setny raz dziś pomadkę ochronną na usta i drugi raz kropie oczy. Kropienie oczu jest dla mnie najgorszym elementem zapobiegającym skutkom ubocznym izotretynoiny. Pominęłabym jeszcze jeden odczuwalny dla mnie skutek uboczny, mimo zmęczenia i niechęci do robienia czegokolwiek mam zaburzenia snu. Leże padnięta jak mucha kilka godzin na łóżku i nie mogę zasnąć. 


 


 


Jestem ciekawa co przyniesie mi kolejny tydzień. Jakie efekty leczenia izotretynoiną i jakie inne skutki uboczne. Póki co nie zauważyłam zmniejszenia się lub zniknięcia mojej zmiany skórnej. Ale co tu mówić o efektach leczenia tabletkami Axotret po tygodniu stosowania, gdy cała kuracja opcjonalnie będzie trwała minimum pół roku. Trzymajcie kciuki i jeśli macie doświadczenie z dermatologicznym leczeniem trądziku koniecznie zostawcie komentarz. 


 

Co zrobić żeby włosy szybciej rosły? Czy obcinanie włosów przyspiesza ich wzrost? 


Bolący guzek na twarzy, grudki, krosty, ropne podskórne pryszcze – dlaczego ‘to’ mam?


Przyczyny trądziku u osób dorosłych. Co wpływa na trądzik u osób dorosłych?


 Podobne posty

Napisz komentarz