Choinka. Czy choinki sztuczne mogą być ładne? Pomysły na choinkę, jodła kaukaska, biała choinka i DIY.

Autor: Basia Smoter
Jak widzieliście już moim prywatnym instagramie – basiasmoter, lub na Fanpage – Basia Smoter Blog. Wpadłam w szał świąteczny 🙂 Zamówiłam też choinkę na Mikołaja. Mam nadzieję, że moja jodła kaukaska w doniczce nie zwiędnie do świąt przy ogrzewaniu podłogowym. Ale dziś nie o mojej choince – bo ją pewnie naoglądacie się na Instagramie i Facebooku – jeśli jeszcze Was tam nie ma to obserwujcie i lajkujcie – nawet nie wiecie jak się cieszę z każdej nowej osoby, która lubi to co robię :). Dziś o pomysłach na choinkę, ozdobach choinkowych, najpiękniejszych zdobieniach i choince DIY. Jeśli jesteście gotowe na dużą dawkę inspiracji zapraszam dalej.


 


 


   
 


Choinki sztuczne, biała choinka


 


Sztuczne choinki pomimo tego, że są sztuczne mają wielu sympatyków. Dlaczego? Są niezniszczalne i nie gubią igieł. Przyznam szczerze, że z tych wszystkich sztucznych choinek, które są teraz oferowane w sklepach – najbardziej podobają mi się choinki sztuczne na pniu i w doniczce. Biała choinka – jakoś do mnie nie przemawia, nawet gdyby była ubrana w cukierki i czekoladę, chodź ta ubrana w czerwone bombki najgorzej według mnie nie wygląda.


 biała choinka
biała choinka
choinki sztuczne


 


 
Choinka DIY z drewna 


  


Drewniane, ręcznie robione choinki bardzo mi się podobają. Dlatego gdyby nasza jodła kaukaska uschła przed świętami zdecydowałabym się na taką pomysłową i ostatnio modną choinkę. Chodź ta stojąca drewniana choinka wygląda ciekawie, to moje serce zdobyły gałęzie i deski przymocowane do ściany w formie choinki. Ale wyobraźnia ludzi nie zna granic. Można zrobić choinkę ze zdjęć, z pluszaków, z książek, z papieru lub kartonu. Słyszałam gdzieś mądre słowa – ogranicza nas tylko wyobraźnia, a każdemu spodoba się co innego. Mam nadzieję, że znajdziecie tutaj pomysł na choinkę, który szczególnie się Wam spodoba – jeśli tak to koniecznie napiszcie o tym w komentarzu.  


 choinka diy
gałęzie świąteczne
choinka
sztuczna choinka
jak zrobić choinkę
kreatywna choinka
choinka z kartonu
choinka z papieru
papierowa choinka
choinka z książek
choinka
pomysł na choinkę
choinka ubrana
jak samemu zrobić choinkę
inna choinka
dekoracje świąteczne
pomysł na choinkę
choinka led
ubieranie choinki
choinki sztuczne
spinka choinka
choinka ze światełek
choinka
dekoracja choinka
choinka na palecie
sztuczne choinki
choinka ekologiczna
choinka naturalna
choinka z desek
nowoczesna choinka
choinka bożonarodzeniowa
choinka bożonarodzeniowa


  


  


Prawdziwa żywa choinka


  


 


Prawdziwa żywa choinka to ta, którą wybrałam. Podobno jodły kaukaskie nie gubią igieł tylko usychają. Takie są opinie producentów, a jak będzie naprawdę? Sama jestem ciekawa ponieważ nigdy wcześniej z jodłą kaukaską w doniczce nie miałam do czynienia. Podobno taką choinkę z doniczki można później wsadzić do ogrodu – ciekawa jestem jak to wyjdzie w praktyce. Jak wiadomo, przy zakupie sprzedawcy nieraz “cuda na kiju” obiecują.Żywa choinka
choinki żywe
choinka w doniczce
jodła kaukaska w doniczce
sztuczne choinki
ozdabianie choinki
żywa choinka
prawdziwa choinka
choinka bożonarodzeniowa
choinka naturalna
sztuczne choinki
choinki naturalne
najlepsza choinka
jak ubrać choinkę
białe ozdoby na choine
ozdoby na choince
czerwone ozdoby na choinkę

   
Choinka na rynku 


  


Uwielbiam udekorowane choinki w centrum miast. Wyglądają one cudownie, gdy świecą się wieczorami. Oprócz wielkiego rachunku za prąd czasami cieszą też mieszkańców i turystów swoim wyglądem. Centra handlowe, również prześcigają się w świątecznych dekoracjach. Duże bańki i światełka – czasami po prostu wygląda już kiczowato – Czy dekoracje świąteczne mogą być kiczowate? Czy nie da się z tym przesadzić?  wielka choinka
choinka w centrum handlowym
choinka w rynku
świąteczne choinki
jak ubrać choinkę na święta

  


  


Kiedy ubrać choinkę?


 


Ja choinkę najprawdopodobniej będę ubierała już 5 lub 6 grudnia. W sobotę będziemy robić z Olafkiem pierniki i dekoracje świąteczne. Mam nadzieję że nasza choinka przetrwa do świąt. Jestem ciekawa kiedy Wy będziecie ubierać choinkę? Pamiętajcie że czekam na Was na moim instgramie – basiasmoter, oraz na Facebooku – Basia Smoter Blog. Od dziś – cały grudzień, aż do Świąt codziennie znajdziecie tutaj nową dawkę świątecznych inspiracji – więc aby ich nie przegapić, koniecznie obserwujcie bloga. Mam też dla Was kilka ciekawych linków, zerknijcie:


 


Suche skórki na twarzy. Sposób na suchy nos i czoło.


Pielęgnacja skóry zimą. Jak dbać o skórę suchą i wrażliwą. Jaki krem polecam.


Co to jest primer? Czy trzeba go używać pod hybrydy i żele?


Scholl Velvet Smooth, pilnik elektryczny wet & dry opinie, recenzja i cena.


Zostałam wyproszona z Pepco. Dlaczgo? List mojego synka do Mikołaja. 


Kiedy i jak czyścić szczotki do włosów. Super gadżet. 
 


 

Podobne posty

Napisz komentarz