Darsonval – co to jest? Jak używać? Czy można używać w domu? Darsonval na trądzik – Gdzie kupić Derma Wand, Darsonwal

Autor: Basia Smoter
Darsonwal, prądy darnsonwala i darsonwalizjacja – ja te pojęcia poznałam w szkole kosmetycznej – ale wiem, że wiedza na ten temat również się Wam przyda. Prądy darsonwala genialnie wspomagają leczenie trądziku, opryszczki, łupieżu – przyśpieszają również porost włosów. A zabieg ten mimo tego, że wykonywany jest przy użyciu prądu można spokojnie wykonać w domu – oczywiście jeśli nie mamy do niego przeciwwskazań. Problemem tutaj nie zawsze dostępność urządzenia, ale brak podstawowej wiedzy o dobrych kosmetykach, gadżetach i pielęgnacji, której możecie już być świadome i zdawać sobie z nich sprawę śledząc bloga i lubiąc Basia Smoter Blog na Facebooku
darsonwal

  

Co to jest Darsonwal?


Darsonval (Derma wand) jest to urządzenie kosmetyczne, często używane jest w gabinetach kosmetycznych po oczyszczaniu skóry. Ma działanie bakteriobójcze, rozgrzewające, przyspieszające regeneracje skóry skóry m.in po zmianach trądzikowych.
  
Właściwości darsonwalizacji:
– przyśpiesza krążenie krwi
– poprawia metabolizm skóry
– zwiększa wchłanianie kolejnie nałożonego preparatu (kremu, serum)
– pomaga w nerwobólach
– produkuje ozon
– odkaża
– sprzyja gojeniu ran
– ściąga pory
– przywraca prawidłowe PH skóry
– hamuje rozwój wyprysków
– wspomaga porost włosów
– leczy łupież
 

Dlaczego darsonwal działa?


Darsonwal w swoim działaniu wykorzystuje prąd i dzięki gazom szlachetnym zamkniętych w szklanych pelotach tworzy ozon – który cudownie działa na naszą skórę. Przyśpiesza gojenie wyprysków, ujędrnia skórę i poprawia jej wygląd.

Jak wygląda darsonval?

Darsonwal do użytku domowego składa się z rączki do której wkłada się wybrana szklaną pelotę. Posiada również korbkę do regulacji mocy.
jak używać darsonwal

    

Ile kosztuje urządzenie do darsonwalizacji?

Do użytku domowego wystarcza spokojnie Darsonwal posiadający moc 10W. Taki kupimy w zestawie ze szklanymi pelotam już do 100zł m.in na allegro.

Przeciwwskazania do darsonwalizacji

– ciąża
– choroby serca
– astma
– epilapsja
– gorączka
– metolowe inplanty
– obrzęki
– trądzik różowaty
– teleangiektazje
– nowotwory
– stany zapalne i zakaźne skóry

Jak używać darsonwala w domu?

Przed użyciem darsonwala należy oczyścić i dokładnie osuszyć twarz. Zdejmujemy biżuterię. Umiejscawiamy szklaną pelotę w rączce – należy uważać ponieważ szkło jest naprawdę delikatne. Przed użyciem go na twarz możemy delikatnie go włączyć i zaznajomić się z jego działaniem i mocą testując na ręce. Przed użyciem darsonwala na twarz rozgrzewamy pelote w dłoni. Możemy zauważyć, że pelota zaczyna świecić. Po zbliżeniu do skóry czuć delikatnie mrowienie i widać iskry. To normalne – wytwarza się ozon – darsonwal działa poprawnie – możemy poczuć specyficzny zapach – burzy.
Darsonwalizacja nie jest bolesna. Podczas zabiegu można czuć mrowienie, lekkie szczypanie i zapach ozonu. Możemy również zaobserwować przeskok iskier – to normalne. 
darsonwal na trądzik
   
Darsonwalem możemy masować twarz bezpośrednio się po niej “ślizgając” lub zachowując delikatny odstęp peloty od skóry. Wtedy wytwarza się więcej bakteriobójczego ozonu. Możemy również podczas masażu końcówkę peloty uwinąć jedną siateczką gazy. Taki masaż przynosi genialne korzyści w leczeniu trądziku i poprawie wyglądu skóry. To nic innego jak delikatny masaż prądem, który mobilizuje skórę do regeneracji. Nie trzeba podkręcać mocy na maxa. Siłę darsonwala dostosowujemy do poczucia własnego komfortu. Taki zabieg powtarzamy 3-4 razy w tygodniu, daje genialne efekty widoczne już po pierwszym użyciu. Masaż twarzy może trwać do 15minut. Darsonwal możemy używać również miejscowo tylko na wybrane problemy skórne.
W zestawie z darsonwalem dostajemy kilka pelot. Które mają różne główki tak aby ułatwić dostęp do ciężej dostępnych miejsc lub przyśpieszyć masaż na większej powierzchni ciała. Dostępna jest także specjalna pelota grzebień – którą możemy pobudzić porost włosów 🙂 Ale to temat na oddzielny post. Napisać go?
 

Zgadzam się, że problemy z cerą bywają uciążliwe, że problem tym nie jest zaniedbanie – ale raczej to co musisz robić, aby zaspokoić swoją nie raz kapryśną cerę. Ten problem może wydawać Ci się skomplikowany, ale już z kolejnym wpisem na blogu zdasz sobie sprawę z tego, że piękne włosy i piękna buzia są na wyciągnięcie ręki. Obserwując bloga, Facebook (Basia Smoter Blog) i Instagram(basiasmoter) zaczniesz zauważać jak moje metody i kosmetyki, których używam zmieniają moją skórę na lepsze. I jestem przekonana, że Tobie również dodadzą blasku.
 


Tradycyjnie odsyłam Was do kilku innych interesujących wpisów na blogu. Do zobaczenia.


 


 


Zobacz, jak sobie poradzić z puszącymi się włosami.


Zobacz, jak dobrać odpowiedni podkład do twarzy.Przekonaj się, czy to czego używasz to są orygianlne perfumy.
jak działa darsonwalPodobne posty

Napisz komentarz