Domowy peeling ujędrniający ciało. Peeling z ryżu i miodu + bez/lilak.

Autor: Basia Smoter


Ryż w pielęgnacji ciała. Jak wykorzystać ryż i jaki ma wpływ na urodę? Ten temat obiecałam Wam już we wpisie: woda z ryżu na włosy – właściwości. Skoro już dobrze wiecie, do czego można wykorzystać wodę z ryżu, to chyba najlepsza pora dowiedzieć się co zrobić z tym ryżem który nam zostaje. Pierwsze co nasuwa mi się na myśli to peeling, ale nie taki byle jaki peeling bo peeling, który nie tylko wygładzi naszą skórę, ale również ją nawilży, ukoi i odżywi. Zapowiada się obiecująco prawda? 


 

peeling ryżowy





 





Peeling z ryżu: 





Ja do zrobienia mojego peelingu wykorzystałam woreczek rozmoczonego ryżu, dokładnie tego, który pozostaje po płukance do włosów. Chodzi o to, aby wykorzystać wszystko i żadna część naparu z ryżu się nie marnowała. Dodatkowo: 2 łyżki miodu, łyżka mleka – kokosowego, migdałowego lub po prostu to mleko które posiadasz, plus 2 łyżki oliwy z oliwek i opcjonalnie – garść kwiatów bzu/lilaka. Ale zanim rozpiszę się co i dlaczego wrzucam do mojego peelingu, ponieważ jak wicie mało co u mnie jest przypadkowo. Chce nakreślić, że jeżeli  nie lubisz się “bawić” w domowe rytuały to możesz po prostu dodać ryż do ulubionego żelu pod prysznic i w taki prosty sposób zrobić peeling ryżowy.


 

 
jak zrobić peeling z ryżu



 


   


 


Przyjrzyjmy się właściwościom miodu – miód jest świetny na trądzik – ale o tym domowym sposobie i jak zrobić skuteczny preparat punktowy na niedoskonałości napiszę niebawem na blogu, więc obserwujcie bloga i upewnijcie się, że lajkujecie już Basia Smoter Blog na Facebooku – tam pojawiają się informacje o każdym nowym wpisie. Wróćmy do peelingu, w naszym peelingu miód ma przede wszystkim nawilżyć i ujędrnić skórę, posiada właściwości przeciwbakteryjne oraz świetnie spisze się przy skórze suchej i podrażnionej. Mleko – już Kleopatra wiedziała, że kąpiele w mleku są genialne. Dodanie takiego mleczka kokosowego, lub migdałowego do pielęgnacji sprawia, że skóra jest bardzo miękka i dodatkowo odżywiona. Oliwa z oliwy, świetnie wzmacnia barierę ochronną naszej skóry, możesz ją zmienić na ukochany przeze mnie olej jojoba – lub inne cudo, które Ty lubisz lub masz w domu – np olej rzepakowy. Chodzi tu o to, aby zwiększyć przyjemny ślizg ryżu po skórze i jednocześnie ją odżywić. Nie wiem jak Wy, ale ja uwielbiam zapach fioletowego bzu – lilaka. Dlatego do peelingu dodałam kilka jego kwiatów. Tu nie chodzi tylko o właściwości aromaterapeutyczne i działanie rozluźniające i relaksujące po całym dniu, ale również o poprawienie elastyczności skóry. 


  


 

domowy peeling z ryżu


 


  





Sam ryż w tym peelingu nie tylko wygładza skórę i ściąga martwy naskórek, ale również działa przeciwstarzeniowo, proteiny ryżu zapobiegają powstawaniu chorób skóry i sprawiają, że ta jest dużo gładsza. 








Taki peeling świetnie spisze się nie tylko pod prysznicem, ale również podczas kąpieli w wannie. Gdzie później możemy się relaksować leżąc w ryżu, mleku i miodzie – gdy na wodzie unoszą się kwiaty bzu a relaksujący zapach sprawia, że zamykamy oczy- wyobraź to sobie 🙂 Ja już się uśmiecham. Uwielbiam takie rozkoszne chwile. Jeśli tak jak ja uwielbiacie domowe SPA i naturalne domowe kosmetyki to śledźcie bloga i Facebooka – tam niebawem więcej przepisów na boskie rytuały pielęgnacyjne i przepisy na domowe kosmetyki. Tradycyjnie podsyłam Wam kilka innych ciekawych wpisów i do zobaczenia, Wasza Basia.









Masz problem z rumienieniem się? Poznaj podstawy pielęgnacji cery naczynkowej.


Przepis na zdrowy koktajl z gruszką i kiwi. 


Czy kremy pomagają na zmarszczki pod oczami?


Syrop z mniszka lekarskiego. Naturalny lek dla dzieci i nie tylko.


Maść na trądzik za kilka złotych. Polecam.


> Przepis na pyszne bananowe gofry.






 

kosmetyki z ryżu








 


Podobne posty

Napisz komentarz