Jęczmień w oku, co robić? Jak wyleczyć? Jęczmień na oku domowe sposoby. Bolący pryszcz na powiece jak się go pozbyć?

Autor: Basia Smoter


Od kilku dni swędzi mnie oko, budzę się rano i czuje ból. Coś kuje mnie w oku jakby to była rzęsa czy inne ciało obce – podchodzę do lustra i widzę małego pryszcza, grudkę na dolnej powiece. Już wiem, to jest jęczmień na brzegu powieki i potowarzyszy mi kilka dni. A właściwie to już się go pozbyłam dlatego chce Wam opisać domowe sposoby na jęczmień na oku, które się u mnie sprawdziły i obyło się bez wizyty u okulisty. Bardzo się z tego powodu cieszę, ponieważ moja mama miała kiedyś gradówkę na oku i “ujeździła” się z tym po specjalistach aż w końcu musiała mieć wycinaną.


  

jęczmień na oku jak wyleczyć


 


 


 

Jęczmień na oku przyczyny, dlaczego powstał?


 


Przyczyn jęczmienia na oku może być wiele, zaczynając od tych bardziej kobiecych jak niedomyty makijaż czy po prostu beznadziejne kosmetyki do oczu, przez pocieranie oczu brudnymi rękami po zanieczyszczone środowisko i zakurzone pomieszczenia w których przebywamy. Skąd pojawił się jęczmień u mnie? Jak wiecie leczę cerę tabletkami Axotret powodują one wysuszenie wszystkiego nawet błon śluzowych w nosie czy gałek ocznych. Moje oczy przez to są bardzo podatne na zapalenia spojówek czy właśnie jęczmień. A że kończymy remont mieszkania w którym de facto teraz mieszkamy o kurz nie trudno. A zrzucanie gipsu i gruzu z tarasu w tamtym tygodniu i unoszące się dziadostwa w powietrzu były gwoździem do trumny dla moich wrażliwych oczu. 


 

> Szybko się rumienię, jak wyleczyć rumień i trądzik różowaty?


> Tabletki Axotret. Leczenie trądziku izotretynoiną. Moje skutki uboczne.


> Rak szyjki macicy. Udało się! Wygrałam! Moja historia.


> Rozdwojone końcówki. Czy obcinanie włosów przyśpiesza ich wzrost?


> Krostki na ramionach i udach. Co to jest? Jak wyleczyć?


  Domowe sposoby na jęczmień na oku.


 


Chyba każdy kto szuka informacji jak wyleczyć jęczmień w pierwszej kolejności szuka domowych sposobów, bo takie też są skuteczne. Ja jako, ze nie jestem wielkim odstępstwem od normy również w pierwszej kolejności próbuje leczyć się sama i zazwyczaj mi to wychodzi. Ale pamiętajmy, że czasami lekarz to konieczność i jeśli zmiana trwa dłużej niż 2 tygodnie i powoduje duży dyskomfort wtedy już trzeba wybrać się do lekarza specjalisty w tym przypadku okulisty.


 


 

Zioła na oczy. Jak przygotować napar i przemywać oko?


 


Jakie zioła są dobre na jęczmień? Ja stosowałam ziele świetlika, ale przy jęczmieniu pomocny jest również rumianek, nagietek czy zielona herbata. Jak wykonać taki kompres na oko? W przypadku ziela świetlika dwie torebki zalewałam szklanką wrzątku i parzyłam pod przykryciem 15 minut. Następnie zwilżałam jałowe gaziki i taki ciepły kompres przykładałam do oka raz za czas mocząc go na nowo aby ciągle był ciepły. Powtarzałam to trzy razy dziennie. Można również miejscowo przemywać naparem nie całe oko a tylko miejsce, które nam dokucza. 

  
Ciepłe jajko na jęczmień na oku.


  


Kiedy pierwszy raz o tym przeczytałam uśmiechnęłam się. Bo jak jajko stosować na oko? Miałam wyobrażenie białka, które ściąga guza i obrzęki przy stłuczeniach, ale jak białko włożyć do oka? Cały myk jajka na jęczmień polega na tym, że jajko długo trzyma ciepło. I tak zagotowanym ciepłym jajkiem w skorupce możemy wykonać masaż oka a później to jajko zjeść. Ja polecam masowanie oka ciepłym jajkiem przez cieniutką chusteczkę. Czy to działa? Tak, w leczeniu jęczmienia nie chodzi o cudowne właściwości jajka a o rozgrzanie i rozmasowanie chorego miejsca. 


 

 
jęczmień na oku domowe sposoby


 

Złoto na jęczmień na oku. Jak masować oko obrączką?


 


To jest sposób, którego sama nie praktykowałam. Ale został mi polecony. Jeśli znacie jakieś inne sprawdzone sposoby zostawcie je w komentarzu – z pewnością się komuś przydadzą. Jak to jest tą złotą obrączką na jęczmień? Pocieranie złotem również powoduje ciepło, które jest ważne w leczeniu jęczmienia, dodatkowo taki masaż wspomaga układ krwionośny. Tylko pamiętajmy o wcześniejszym zdezynfekowaniu obrączki aby nie narobić sobie większych problemów.     


 


 


To są sposoby, które ja znam. Ziele świetlika i ciepłe jajko mi pomogły i tak jak wspomniałam wcześniej – zachęcam Was do dzielenia się Waszymi sposobami na jęczmień w komentarzach. Aby być na bieżąco z poradami i różnymi nowinkami koniecznie polubcie Basia Smoter Blog na Facebooku.


 


 


> Jak wybieliłam zęby w domu? Zdjęcia i efekty przez i po.


> Atopowe Zapalenie Skóry – co to jest? Czy da się wyleczyć tą chorobę?


> Maszynka jednorazowa. Czy trzeba ją używać tylko jeden raz?


Pomoc w zwalczaniu niedoskonałości. Jak pozbyć się trądziku, grudek i zaskórników? 


Bolesny okres – obfita miesiączka. Jak zmniejszyć ból okresowy?


 
Podobne posty

Napisz komentarz