Keratynowe prostowanie włosów Alfaparf Keratin Therapy opinie i efekty.

Autor: Basia Smoter


Od mojego keratynowego prostowania włosów w domu minęło już sporo czasu, kilka lat. Z efektu byłam bardzo zadowolona, a wszystko mogłyście zobaczyć we wpisie o keratynowym prostowaniu włosów w domu, dokładnie <tutaj>. Po tym sporym czasie, po raz kolejny chce Wam pokazać keratynowe prostowanie włosów w domu, tym razem nie na moich włosach. A na włosach Eweliny, której wczoraj zrobiłam keratynowe prostowanie. I rozmawiając z nią po keratynowym prostowaniu doszłam do wniosku, że koniecznie na blogu musi się pojawić jeszcze wpis o tym jakie kosmetyki, szczególnie szampony polecam po keratynowym prostowaniu włosów. Będą one w różnych przedziałach cenowych, ale postaram się żeby były to produkty jak najbardziej dostępne. Więc jeśli jesteście ciekawe kolejnego wpisu o tym właśnie zabiegu i informacji o tym jak długo efekt keratynowego prostowania utrzyma się na włosach Ewelinki, to koniecznie obserwujcie bloga i upewnijcie się, że lubicie Basia Smoter Blog na Facebooku, ponieważ tam informuję o każdym nowym wpisie. 


 

karatynowe prostowanie włosów keratin therapy lisse design express Alfaparf


 


 


Keratynowe prostowanie włosów opinie

Tak jak wspomniałam wyżej ja z efektu keratynowego prostowania włosów u siebie byłam bardzo zadowolona. Efekt utrzymywał mi się około pół roku, a przez blisko rok włosy może nie były idealne proste, ale nie miałam problemu z puszeniem się włosów i nie puszyły się tak bardzo pod wpływem wilgoci jak przed prostowaniem. Ale ten wpis jest poświęcony nie moim włosom, a włosom Eweliny, które są zupełnie inne niż moje. Ewelina ma bardzo dużo włosów, widać to resztą na zdjęciu jakie są gęste. Jej włosy są farbowane. I wiem, że ciekawi Was też kwestia tego, czy można farbować włosy po keratynowym prostowaniu. W tym temacie się nie wypowiem, ale wiem jedno, keratynowe prostowanie włosów na włosach farbowanych dwa tygodnie wcześniej nam wyszło i kolor włosów nie uległ zmianie – przynajmniej tak mi się wydaje, ale to będziecie mogły ocenić same na zdjęciach. Włosy Eweliny bardzo się puszyły, nie wyglądały zdrowo i musiała je codziennie prostować.


 


 


 

puszące się włosy zdjęcie przed keratynowym prostowaniem włosów


  


 


 


Cel był taki: koniec z puszeniem się włosów i codziennym katowaniem ich prostownicą. Efekt, który osiągnęłyśmy bardzo nas zadowolił. Włosy po zabiegu od razu były wyczuwalnie miększe w dotyku i wygładzone. O tym jak długo efekt się utrzyma tak jak wspomniałam wyżej będę Was informowała. Tymczasem zerknijcie niżej na zdjęcia i instrukcję o tym jak zrobić keratynowe prostowanie włosów w domu.


  


 

 
jaki zestaw do keratynowego prostowania włosów kupić

Zdecydowałyśmy z Ewelinką, że zrobimy keratynowe prostowanie włosów Alfaparf Keratin Teraphy, ponieważ to jest ten sam tylko unowocześniony zestaw, którym miałam ja wykonane prostowanie włosów, a mi on włosów nie zepsuł i miałyśmy wielką nadzieję, że taki sam efekt pojawi się właśnie u Eweliny. Niestety Afaparf mi za reklamę nie płaci :(, a szkoda ponieważ poprzedni wpis o moim keratynowym prostowaniu włosów ma już 266 865 wyświetleń i spora część z Was kupiła ten zestaw po mojej opinii i była mega zadowolona. Skoro już wiecie jaki typ włosa był podany keratynowemu prostowaniu, to czas abyście zobaczyły efekty prostowania i i instrukcję jak zrobiłyśmy keratynowe prostowanie w domu krok po kroku.Jak zrobić keratynowe prostowanie włosów w domu?

Na opakowaniu zestawu do keratynowego prostowania włosów tak naprawdę są dwie instrukcje. Jedna to metoda ekspresowa i jak deklaruje producent zmniejsza ona puszenie się włosów i objętość loków, oraz uzyskujemy po jej zastosowaniu naturalny efekt wygładzenia włosów. Druga metoda to metoda precyzyjna i w objaśnieniu jej jest napisane: pozwala zmniejszyć skręt włosów, lub całkowicie je wygładzić i jest ona zalecana do włosów bardziej opornych na prostowanie. Wybrałyśmy tą drugą opcję i tą też Wam opisze. A zestaw, który kupiliśmy to dokładnie <ten>. Jak widzicie dostępność tego zestawu jest duża, a cena dużo mniejsza niż trzeba zapłacić za keratynowe prostowanie włosów w salonie fryzjerskim. Cena za keratynowe prostowanie włosów u fryzjera waha się w granicy 250-600 zł. A taki zestaw spokojnie wystarczył na prostowanie długich i gęstych włosów Eweliny, a wcale nie żałowałam produktów podczas nakładania. To co zostało, spokojnie wystarczyłoby na wykonanie drugiego zabiegu – tak mi się wydaję. Ewelinka zostawiła mi te kosmetyki, więc może niebawem zobaczycie przemianę również moich włosów, tylko może w tej metodzie ekspresowej. Wiem, że też sporo osób z Was jest zaciekawionych tym jak długo trwa taki zabieg. Ewelince prostowałam włosy 5 godzin i muszę od razu napisać, że ta nowa wersja Keratin Therapy Lisse Desing Express mimo tego, że śmierdzi i zalecam wykonywać keratynowe prostowanie przy oknie to i tak mam wrażenie, że mniej śmierdzi niż ten straszy zestaw, którym ja miałam wykonywanie keratynowe prostowanie. Ale chyba tych starszych zestawów nie da się nigdzie kupić, bo nawet jeśli w porównywarce cenowej jest stare zdjęcie, to jak klikniemy na ofertę sklepu pojawia się ten nowy zestaw. Możecie zobaczyć to np tutaj.


 

 
keratynowe prostowanie włosów w domu krok po kroku

To może czas na to, abym opisała Wam ten zabieg. W pudełeczku znajdziecie produkty z numerem 1,2 i 4. Tak, też się zastanawiałyśmy dlaczego nie ma 3. Ale ten produkt jest też pominięty w instrukcji, więc faktycznie nie jest potrzebny, a wiedza o nim pewnie jest dla wtajemniczonych ;). Pierwsze co robimy to myjemy włosy szamponem z zestawu – jest to numerek 1. Po wysuszeniu włosów dzielimy je na pasma i na każde pasmo dokładnie nakładamy piankę – numer 2. Przeczesujemy te pasma, tak aby produkt dokładnie został rozprowadzony na włosach. I zostawiamy tak włosy na 20 minut. Po tym czasie dokładnie suszymy włosy, a następnie każde pasmo włosów prostujemy prostownicą. W przypadku włosów Eweliny, które są farbowane zdecydowałyśmy, że zrobimy to tak jak w instrukcji. Rozgrzałam prostownicę do 180 stopni i prostowałam 8-12 razy jedno pasmo. Gdy już włosy są wyprostowane, to spłukujemy wszystko letnią wodą i na wilgotne włosy nakładamy produkt numer 4. Jest to maska do włosów, którą po nałożeniu na włosy rozczesujesz grzebieniem w taki sposób, aby dotarła do włosów po całej długości. Po 5 minutach dokładnie spłukujesz włosy i suszysz je suszarką. Efekt jaki uzyskałyśmy zobaczycie poniżej. 
Jeśli jesteście ciekawe tego jak wyjdzie wersja ekspresowa na moich włosach i jakich kosmetyków używać po keratynowym prostowaniu włosów, oraz jak długu utrzyma się efekt na włosach Ewelinki, to koniecznie obserwujcie bloga i upewnijcie się, że lubicie Basia Smoter Bloga na Facebooku, aby nie przegapić informacji gdy te wpisy się pojawią. Obserwujcie mnie też na moim prywatnym instagramie – basiasmoter. W komentarzach dajcie znać jak Wam się podoba efekt i czy miałyście kiedyś wykonane keratynowe prostowanie włosów. Żeby z tradycji stała się zadość, podsyłam Wam kilka ciekawych linków z bloga i do zobaczenia w kolejnym wpisie,  Wasza Basia.


 

> Efekt wody z ryżu na włosach.


> Strzyżenie gorącymi nożyczkami, mój sposób na rozdwojone końcówki.


> Tabletki antykonecepcyjne, moja i wasze historie i opnie. 


> Domowa maseczka na przebarwienia i blizny po trądziku.


efekt po keratynowym prostowaniu włosów Alfaparf


 

 
zdjęcie przed i po keratynowym prostowaniu włosów

 


Podobne posty

Napisz komentarz