Łóżeczko dla dziecka. Łóżeczko niemowlęce Olafka i Nelki – różnice i moje opinie.

Autor: Basia SmoterŁóżeczko dla dziecka jest jednym z obowiązkowych elementów wyprawki. Wydaje mi się, że o ile kupno wanienki nie jest czymś obowiązkowym – zawsze można dziecko przecież umyć w umywalce (tak swoją drogą mamy rewelacyjną wanienkę – pokażę Wam w kolejnych wpisach wyprawowych), można również nie kupować nosidełka, czy chusty i nosić dziecko cały czas na rękach. Za to ciężko jest w wyprawce nie umieścić łóżeczka dla dziecka. Niektórzy wybierają mniejsze kołyski, inni decydują się na łóżeczka turystyczne dla dzieci, a jeszcze inni rodzice chcą aby ich dzieciaki spały w łóżeczkach drewnianych. Moje wyobrażenie o idealnym łóżeczku dla dziecka zmieniło się na przestrzeni tych 6 lat, które dzielą Olafka od Nelki. A jak się zmieniło łóżeczko moich dzieci? 


 

łóżeczko dla dziecka

 
Łóżeczko dla dziecka
 


Zawsze podobały mi się piękne łóżeczka dla niemowląt – łóżeczka z baldachimami w których znajdziemy mnóstwo poduszek i falbaniastych ochraniaczy na szczebelki, aby niemowlakom nic się  w głowę nie stało. Takie łóżeczko miał też Olafek. Była w nim również cieplutka pierzynka, polarowy kocyk i mięciutka poduszeczka. Moja młodsza córka nic z tych rzeczy nie ma. Dużo się u mnie zmieniło przez ten czas i tu nie chodzi o sytuacje finansową i fakt, czy i na co mogę sobie pozwolić – ale o świadomość i można powiedzieć takie BHP obcowania z dzieckiem. W tym momencie ukłon w stronę Nicol – mamyginekolog . Która edukuje w wielu kwestiach i o ile po moich przygodach z nowotworem wiem jak ważna jest cytologia, bez majtek również spałam wcześniej więc wietrzenie narodowe mnie nie zrewolucjonizowało, to Nicol ukierunkowała mnie i nauczyła podstaw jeśli chodzi o bezpieczne łóżeczko dla dziecka. Ta lekcja jest dla mnie bardzo ważna, bo otworzyła oczy na coś wydawać by się mogło banalnego i prostego – urządzenie kącika dla dziecka. Nicol – bardzo dziękuje!


 

I tak oto moja Nela w swoim kąciku ma: łóżeczko, bardzo dobry materacyk – prześcieradełko na materacyku oraz śpiworek i…. to by było na tyle. Żadnych ochraniaczy, pierzyny i czegokolwiek co by mogło spaść jej na głowę lub zostać na małą buzie wciągnięte jednocześnie przyduszając dziecko. 


  

kącik dla dziecka w sypialni

 


Białe łóżeczko z płaskimi szczeblami
 


Zadacie pewnie dużo pytań o łóżeczko Neli. Ja zarówno łóżeczko, szufladę pod łóżczko i materacyk znalazłam na Favi.pl jest tam naprawdę w czym wybierać – jak dla mnie jest to też genialne źródło inspiracji – nie tylko na kącik dla dzieci. Sama zastanawiałam się jeszcze nad kupnem mniejszej kołyski i modnych dodatków do sypialni, ale końcem końców jak już wiecie wylądowałam wcześniej w szpitalu i już totalnie nie miałam do tego głowy. A z racji tego, że teraz nie prędko będę miała możliwość fizycznie udać się na zakupy, buszuje jeszcze więcej po internecie w poszukiwaniu funkcjonalnych “perełek”. A łóżeczkiem dla Neli jestem oczarowana, bo już od pewnego czasu “chodziło” za mną białe łóżeczko z płaskimi szczebelkami i wydaje mi się, że mój wybór super pasuje do komody w której trzymam wszystkie niemowlęce rzeczy. Łóżeczko ma możliwość późniejszego przerobienia na łóżko do spania dla większego dziecka. Z danych technicznych to materac w łóżeczku ma rozmiar 140 na 70cm, więc ten zestaw posłuży nam na dłużej. A i zapomniałabym – wybierając łóżeczko istotne było dla mnie również to, aby były w nim wyciągane szczebelki. Już przy Olafku ta funkcja była dla nas bardzo przydatna, gdy był już na tyle “duży” by samodzielnie wychodzić z łóżeczka. A ze spraw technicznych, ponieważ bardzo często pytacie – ta fioletowa ściana w naszej sypialni to Wrzosowy Rodonit c36 z Magnata. Nie wyobrażam sobie tej ściany w innym kolorze. 


   białe łóżeczko z płaskimi szczebelkami   Łóżeczko dla niemowląt  
   


W temacie łóżeczka to chyba na tyle. Jeśli macie jakieś pytania, lub chcecie się podzielić Waszą opinią to zawsze możecie zostawić komentarz tutaj pod tekstem, czy na moim prywatnym instagramie – basiasmoter – bardzo zachęcam Was do obserwacji. Więcej wpisów wyprawowych pojawi się na blogu lada dzień. Mam przygotowanych też sporo wpisów urodowych i prostych przepisów kulinarnych dla matki, która nie ma na nic czasu;). Dlatego jeśli jeszcze tego nie robicie koniecznie obserwujcie bloga na Facebooku – Basia Smoter Blog, ponieważ tam informuję o każdym nowym wpisie. Do zobaczenia, Wasza Basia.


 

jakie kupić łóżeczko dla dzieckakącik z łóżeczkiem dla dzieckałóżeczko dla małych dzieci jakie kupićPodobne posty

Napisz komentarz