Skóra tłusta i mieszana – zła pielęgnacja – czym nie myć twarzy. Jak sprawdzić czy mam skórę tłustą? Pryszcze i niedoskonałości.

Autor: Basia Smoter


Stan naszej skóry zależy od wielu czynników, ale czasami gdy mamy przekonanie że robimy dla niej wszystko co najlepsze to niestety jej szkodzimy. Potrzeby naszej skóry bardzo często mogą się zmieniać a fakt, że na chwilę obecną masz skórę tłustą wcale nie oznacza, że za miesiąc nie będziesz miała skóry przesuszonej czy odwodnionej. Dziś sobie opowiemy o tym jak rozpoznać, że kosmetyki do pielęgnacji skóry tłustej są właśnie dla nas. Cera tłusta, kosmetyki i pielęgnacja


 
Jak rozpoznać skórę tłustą?


Podstawą odpowiedniego dbania o skórę jest znajomość jej potrzeb. Dlatego wato przyjrzeć się skórze i się zastanowić – czy ja na pewno mam skórę tłustą? Czy żel głęboko oczyszczający na pewno mi się przyda? A może wybrać coś silnie nawilżającego?

Skin&Tonic London Steam Clean – oczyszczający balsam pielęgnacyjny


Sprawdź, czy glinka biała jest odpowiednia dla Ciebie – właściwości naturalnej białej glinki
Charakterystyka cery tłustej


Cerę tłustą z reguły bardzo łatwo poznać. Podstawową jej cechą jest chyba fakt, że się błyszczy. Bez trudu możemy na niej zauważyć ujścia gruczołów łojowych, czyli rozszerzone pory – bardzo często zaskórniki. Skóra tłusta jest gruba i słabo ukrwiona skóra a łój skórny wydobywa się z niej w nadmiernych ilościach. Zdecydowanie jej kondycja jest uzależniona bardziej od czynników wewnętrznych niż zewnętrznych. Jest bardzo podatna na stres, zaburzenia hormonalne, zaburzenia układu trawiennego i napięcia nerwowe. Później niż skóra sucha rozpoczyna okres starzenia się. Wygląd skóry tłustej z reguły poprawia się latem gdy pod wpływem ciepła łój upłynnia się i nie blokuje porów – wtedy możemy zaobserwować mniejszą ilość krostek, grudek, pryszczy – niedoskonałości. 

Skóry tłustej nie powinno się myć kosmetykami na bazie alkoholu – takie kosmetyki niszczą lipidy naskórka. Bardzo ważna w przypadku skóry tłustej jest również tonizacja i unikanie mycia twarzy tradycyjnym mydłem.

Czy każdy musi używać toniku? Kiedy i jak używać tonik?

To właśnie na skórze tłustej i mieszanej najczęściej pojawiają się niedoskonałości typu trądzik – guzki, grudki zapalne, krostki, pryszcze itd. Dlatego ten tydzień na blogu będzie tygodniem walki z trądzikiem. Walki o piękniejszą i nieskazitelną cerę.

Oczyszczające maseczki na trądzik, wągry dla cery tłustej i zanieczyszczonej.


Trądzik na plecach. Przyczyny trądziku na plecach. 


Domowa maseczka oczyszczająca na wągry.


Darsonval w leczeniu trądziku. 


  


Podobne posty

Napisz komentarz