Strzyżenie gorącymi nożyczkami, cena, opinie. Thermocut jak wygląda? Gdzie obcinają gorącymi nożyczkami w Krakowie i jakie Thermocout daje efekty.

Autor: Basia Smoter


Dziś poruszę temat strzyżenia gorącymi nożyczkami, bo o ile ten zabieg sam w sobie ideologie ma świetną, ponieważ podczas strzyżenia pod wpływem temperatury gorących nożyczek końcówka włosa jest scalana – a przez to mniej podatna na rozdwajanie. To mimo tego, że to nie jest jakieś najnowsze odkrycie technologii, ponieważ już od kilku lat sprzęty do tego typu cięcia są obecne, to w dalszym ciągu bardzo mało salonów fryzjerskich wykonuję tą usługę – nawet w Krakowie. Od czasu mojej metamorfozy i pierwszego farbowania włosów minęło troszkę czasu. Jeśli nie pamiętacie tego wpisu, możecie zerknąć jeszcze tutaj: moje pierwsze farbowanie włosów. Dziś przedstawię Wam jeden z wpisów z cyklu: Co robić aby włosy przestały się rozdwajać?. Problemem tutaj nie zawsze jest zaniedbanie włosów, ale brak podstawowej wiedzy o dobrych kosmetykach, odpowiedniej pielęgnacji i zabiegach fryzjerskich, które z pewnością pomogą Wam ochronić włosy przed rozdwajaniem się. Tej wiedzy możecie już być świadome i zdawać sobie z nich sprawę śledząc bloga i lubiąc Basia Smoter Blog na Facebooku, ale w niedługim czasie przedstawię Wam jeszcze jeden bardzo ciekawy zabieg, więc koniecznie upewnijcie się, że już lubicie Facebooka, i mój prywatny instagram – basiasmoter. A z pewnością nie ominie Was ta wiedza.   


 Strzyżenie gorącymi nożyczkami


 
  


Strzyżenie gorącymi nożyczkami. 


 


Moje pierwsze wyobrażenie o strzyżeniu gorącymi nożyczkami było dosyć zabawne. Wyobrażałam sobie, że ten zabieg jest podobny do masażu gorącymi kamieniami – który de facto uwielbiam. Czyli tak jak w przypadku kamieni, które są rozgrzewane w urządzeniu, a następnie przykładane do ciała, to w podobny sposób będą rozgrzewane nożyczki do cięcia. Bardzo się myliłam. Ponieważ nożyczki tego typu nagrzewają się tak jak prostownica, czy lokówka (przez kabel i do gniazdka). W salonie fryzjerskim, w którym zostało mi wykonane to strzyżenie mają takie nożyczki jak na zdjęciu poniżej. I też niżej opowiem Wam o tym, jak wygląda Thermocut w praktyce – oczami klientki. 


  
 Strzyżenie gorącymi nożyczkami opinie, Thermocut.


 


Moje strzyżenie gorącymi nożyczkami wykonane zostało na mokrych włosach. Przyznam szczerze, że trochę się obawiałam, że zostanę porażona prądem 🙂 – moja wyobraźnia jest bardzo rozwinięta. Ale nic z tych rzeczy, jeśli urządzenie jest sprawne nie ma prawa się nic złego wydarzyć. Podczas obcinania włosów tą metodą można usłyszeć delikatny “syk”. Ponieważ w końcu gorące nożyczki – w moim przypadku nagrzane do 130 stopni “stykają” się z wilgotnym włosem. Jak wygląda strzyżenie gorącymi nożyczkami? Tak samo jak zwykłymi, z tym wyjątkiem, że nożyczki po prostu są gorące i fryzjerka musi uważać, żeby nie poparzyć zarówno siebie jak i klienta. Po takim cięciu na mokro, włosy są suszone, prostowane i ponownie wyrównywane gorącymi nożyczkami. Ja przyznam się Wam do dziwnej skłonności moich włosów. Moje włosy w tyle się nie rozdwajają, a im są bliżej twarzy tym bardziej się niszczą – czy tylko ja tak mam?. Od czasu gdy poddałam się strzyżeniu Thermocut minęły 3 tygodnie – tak, wiem rychło wczas Wam o tym piszę. Ale kompletnie nie miałam czasu wcześniej. Jest tego plus, pozwoliło mi to ocenić cały zabieg z dystansem i sprawdzić, czy faktycznie końcówki włosów po strzyżeniu gorącymi nożyczkami się mniej niszczą. Odpowiedź jest jedna – tak, faktycznie końcówki są mniej podatne na rozdwajanie się. Ale na to pewnie składa się zarówno samo cięcie, jak i moja obecna pielęgnacja włosów – o której Wam pewnie niebawem napisze. Poniżej wklejam Wam zajęcie końcówek za raz po obcięciu.  


  


Strzyżenie gorącymi nożyczkami cena
 


 


Strzyżenie gorącymi nożyczkami, Kraków 


  


Po obdzwonieniu chyba wszystkich salonów fryzjerskich w Wadowicach i okolicy, zrozumiałam że na próżno szukać strzyżenia gorącymi nożyczkami na “rodzimej ziemi” i czas na wypad do Krakowa. O ironio losu: w Krakowie również ciężko znaleźć salon fryzjerski, który wykonuje to strzyżenie. Ja trafiłam do “BALD Balloon – Viru Czesze Hery”, zajęła się mną – o ile dobrze pamiętam Sylwia. Ile kosztuje strzyżenie gorącymi nożyczkami? Cena Thermocout to 80 lub 90 zł – nie pamiętam dokładnie. Więc, żaden majątek. Gorące nożyczki są tam wliczane po prostu w cenę standardowego cięcia. Oczywiście w tej cenie jest jeszcze konsultacja, mycie głowy z masażem 😀 – uwielbiam, cięcie i prostowanie, układanie włosów i przyjemna rozmowa. Ja z rozmowy wyciągnęłam dużo na temat odbijania włosów od nasady i tego jak sobie radzić z “przyklapniętymi” włosami, oraz jak uzyskać piękne fale. I jak wiecie doskonale – to wszystko co wiem Wam opiszę, ale musicie mi dać na to jeszcze kilka dni.  


  


thermocut
  


 
Zgadzam się z faktem, że problem zarówno rozdwajających się końcówek włosów, jak i podnoszenia ich u nasady bywa uciążliwy. Ale uwzględniłabym to, że problemem tutaj bardzo często nie jest brak troski o włosy, a brak podstawowej wiedzy o produktach, które faktycznie działają i czynnościach oraz zabiegach, które przynoszą widoczne rezultaty. Obserwując bloga, lubiąc Basia Smoter Blog na Facebooku i mój prywatny instagram – basiasmoter z pewnością zaczniecie zauważać jak moje metody i kosmetyki jakie używam genialnie wpływają na włosy. I jestem pewna, że również u Was sprawdzą się w 100%. Więc do zobaczenia w kolejnym wpisie i tradycyjnie odsyłam Was do innych ciekawych wpisów. Buziaki, Wasza Basia


    


   Jak się pozbyć wągrów. Zobacz lekcję pierwszą 😉 


Najlepsza domowa maseczka na przebarwienia i niedoskonałości.


Jak wygładzić puszące się włosy w kilku krokach.


> W jakim wieku rozpocząć skuteczną pielęgnację twarzy?


Podrażnienia po goleniu. Jak z tym walczyć? Sposób na czerwone kropki.


Zmarszczki pod oczami. Jak skutecznie sobie z nimi radzić.


Najczęstsze problemy z hybrydą. Poznaj ich rozwiązanie. 
Podobne posty

Napisz komentarz