W Nowym Roku będę błyszczeć. Mój Sylwester. Glow Time NEONAIL.

Autor: Basia Smoter

Sylwester jest dla mnie cudownym momentem w roku. Chwilą, która jednocześnie kończy, a zaczynając daje obiecujący początek. Kocham ten czas, który daje szansę na zmianę. Metamorfozę wszystkiego czego sobie wymarzyłaś. Mogę powiedzieć, że we wszystkich postanowieniach „od poniedziałku”, to te na które czekam i zaczynam je „od Nowego Roku” mają większą moc. Dlatego chcę w Nowy Rok wejść z blaskiem i porządkiem. Budzik dziś – w Sylwestra miałam nastawiony na 6.30. Tak aby zdarzyć ogarnąć siebie, swoje otoczenie i jeszcze mieć czas na spisanie swoich marzeń.

paznokcie sylwestrowe

Paznokcie na Sylwestra

Paznokcie na Sylwestra mam już zrobione i mimo to, że nie wychodzę z domu to stwierdziłam, że muszą być SZAŁOWE . Brokat, połysk i blask to postawa! Mam to szczęście, że mam nowiutką kolekcję lakierów hybrydowych NEONAIL o wdzięcznej i jakże podkreślającej moje podejście do tej chwili, przemiany i świeżości nazwie – GLOW TIME . Odcienie idealne na czas karnawału i świętowania nowego rozdziały w życiu. Idealne na moment taki jak teraz, gdy chce się czuć wyjątkowa i stworzyć sobie jak najwięcej możliwości. Zerknijcie na te 5 lakierów, chyba nie da się bardziej błyszczeć i sprawiać by być w centrum uwagi nie tylko dla siebie samej.

paznokcie na sylwestra pomysły

Ale przede wszystkim skupienie uwagi się na sobie samej to cel mojego roku 2021. Mam w swoim życiu parę spraw do naprawienia. Kilka – a może kilkanaście marzeń których realizacja zależy ode mnie i potrzebuje do nich siły. Poczucie bycia zadbaną i atrakcyjną sprawia, że bardziej wierzę w swoje możliwości . Wydaję mi się, że nie tylko ja tak mam? Czasami wystarczy jedna mała i piękna rzecz, a pojawia się uśmiech, pewność siebie i dzieje się magia. Być może w nowym roku nie znajdę czasu, aby codziennie mieć zrobiony piękny makijaż, ale minimum raz na dwa-trzy tygodnie nowe paznokcie to realna wizja :). Tak jak wspomniałam wcześniej w Nowy Rok chcę wejść z blaskiem. Odcień pięknego mieniącego się złotego lakieru hybrydowego o wdzięcznej nazwie Not A Last Dance mi w tym pomoże. Chociaż długo się zastanawiałam. Czy nie zdecydować się na srebrny Yes Mr DJ lub nie iść w totalne fioletowe, czy też różowe szaleństwo Don’t Forget To Party – ten lakier jest tak pięknie nieokreślony – tyle barw i drobinek.

lakier hybrydowy z brokatem

Co robić w Sylwestra?

Kiedy mam już zrobione paznokcie to idę sprzątać garderobę – chcę wejść z poukładanym życiem w Nowy Rok i wyrzucić zbędny balast i rzeczy, które mnie już nie definiują. Zacznę od szafy – mam cel-  nauczyć się żegnać z rzeczami – chcę postawić na minimalizm. Oprócz tego chciałabym dziś przygotować coś na kolacje. Nie musi to być wcale krab w winie, niech będzie to chociażby pełnoziarnisty makaron z sosem który uwielbiam. Od Nowego Roku też chcę zacząć świadomie jeść – mam nadzieję, że w tym wytrwam bo teraz startuję jako trzydziestolatka – a to już nie jest metabolizm nastolatki. 


Wybaczać i zamykać tematy nauczyłam się już dawno i niewątpliwie sprawia to, że jestem psychicznie spokojniejsza – polecam każdemu. Ale jeśli chodzi o relacje samej ze sobą to muszę chyba popracować nad większym dostrzeganiem swoich atutów – gdy spisałam je na kartce, to jest ich całkiem sporo. I nie, nie jestem “ciało pozytywna”. Jestem kobietą, której przyjemność i satysfakcję daje ulepszanie siebie samej i poprawianie swojego charakteru, swojej duszy, intelektu i wyglądu. Kocham to, że każdy z nas jest jak plastelina, którą jeśli tylko chcesz i masz możliwości – bardzo często potrzebujesz tylko chęci i silnej woli – możesz modyfikować jak sobie tylko zapragniesz. 

Postanowienia noworoczne

A tą symboliczną północ jeszcze nie wiem czy powitam w pełnym makijażu? Czy w maseczce na twarzy? Jednak jedno jest pewne. Powitam Nowy Rok bardziej świadoma – siebie i tego co mogę osiągnąć. Jak każdy kolejny rok, który buduje nasz charakter i nasze doświadczenie ten też na nas wpłynie. Ciekawe jaka będę w roku 2021. Mam nadzieję, że nie zapomnę o tym aby bardziej się skupić na sobie i błyszczeć. Miałam też w planach czytać więcej książek. Jednak z uwagi na mój styl życia i domowe obowiązki przy dwójce dzieci więcej czasu znajdę na słuchanie audiobooków. Nie mogę się nacieszyć tymi nowymi paznokciami – są jak biżuteria – i dodają „tego czegoś” .  A ja od pewnego czasu mam ochotę wyjść i pobawić się, tańczyć i szaleć. Nie musi to być cała noc – na początku mogą to być tylko 3 godziny 🙂 . Dlatego, życzę w Nowym Roku Tobie i sobie, aby nikt Nas nie ograniczał i abyśmy z każdej chwili czerpały przyjemność i dostrzegały piękne rzeczy. Bo czuć atrakcyjnie możemy się zarówno słuchając audiobooka w wannie jak i robiąc śniadanie. Nie zapomnijmy o sobie w przyszłym roku!


Buziaki, Twoja Basia.

Podobne posty

3 komentarze

Kasia 31 grudnia 2020 - 15:25

Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku:)

Odpowiedz
Kasia 2 stycznia 2021 - 11:43

Wspaniałości na Nowy Rok Basiu 😉

Odpowiedz
Ruda 25 stycznia 2021 - 12:30

Fajne te zdjęcie z zimnym ogniem 😉

Odpowiedz

Napisz komentarz