Robótki na drutach Simple Stylish – gazeta , kolekcja De Agostini – co jest w środku? Czy warto kupić?

Autor: Basia Smoter
Jak już Wam pokazałam na Fanpage bloga i moim profilu na Instagramie dostałam od mamy najnowszą kolekcję De Agostini – Simple Stylish robótki na drutach. Pierwszy numer kosztuje 4,99zł i do niego dostajemy dwie włóczki, druty i igłę. Gdy zobaczyłam reklamę tej kolekcji byłam zachwycona. Wszystko takie piękne… i te wełniane ocieplacze na kubki. Zakochałam się. No ale jak to często bywa – to co szybko przychodzi to i szybko odchodzi.

 

Kolekcja robótki na drutach przystosowana jest do segregatora a jej dobre logistyczne rozpracowanie pozwoli nam spokojnie się połapać w działach. Znajdziemy tu podstawy: krok po kroku jak nabierać oczka, jak robić oczka prawe i oczka lewe itd. Od pierwszego numeru poznajemy rodzaje ściegów i możemy od razu ćwiczyć – o ile “rozkminimy” instrukcję krok po kroku z gazetki i tutaj pojawia się mój ból  – kompletnie nie mam orientacji przestrzennej i ciężko mi odtworzyć ruchy ze zdjęcia . I w tym momencie mój entuzjazm upadł. 
  
Tak jak wspomniałam wcześniej – strasznie mi się spodobał ocieplacz na kubek. Dla którego tak naprawdę zapragnęłam mieć tą gazetę. Zachwyt gazetą opadł mi po raz drugi – i to totalnie, gdy wyczytałam, że aby stworzyć jeden taki ocieplacz potrzebujemy 50g włóczki, a my do gazetki mamy dołączone 25g włóczki w jednym kolorze i 25g w drugim… I co zrobić? Iść do sklepu i kupić nową większą włóczkę, czy może kupić kolejną gazetę?
  
I oto mnie oświeciło. Cała kolekcja stworzona jest po to aby nauczyć nas przeróżnych ściegów i aby zrobić narzutę. Jak “byk” pisze w rogu pierwszej strony “Wykorzystaj dołączone do zeszytu włóczki, aby stworzyć kwadraty stylowej narzuty”. Hm… Narzuta śliczna – nie zaprzeczę. Z pewnością cieplutka ale czy podołam zadaniu??
  
Pomysły w gazetce są genialne, bo z każdym numerem są nowe inspirację. Ale jeśli nie podołam tym podstawowym ściegom to nie widzę sensu kupowania kolejnych numerów. Oczywiście istnieje również możliwość prenumeraty i wtedy wyjdzie coś taniej, plus ma się dodatkowe prezenty – ale póki nie ruszę z miejsca to będzie to dla mnie zbędny wydatek. Cena regularna Robótek na drutach to 19,90zł – wydaje mi się, że to jest dużo. Przyznam, że nie mam doświadczenia w takich kolekcjach ale jeśli Wy macie to odnieście się do tej ceny w komentarzach. Napiszcie też czy kupiliście pierwszy numer i co o nim myślicie? Potraficie robić na drutach?

Podobne posty

4 komentarze

Unknown 17 stycznia 2016 - 06:30

Ja na Twoim miejscu nie trafiłabym czasu na takie (przepraszam) głupie gadanie! Oczywiscie, że dasz radę! Jestes zdolna, a te etapy robotek na pewno sa ladnie opisane etapami 🙂
Dzis niedziela, duzo czasu, więc zaczynaj i uwierz w siebie 🙂
Pokaż potem efekty 😀
JA potrafię tylko robic serwetki na szydełku, ale babcia chętnie bym mnie nauczyla na drutach, wiec moze skorzystam, bo taki ocieplacz na kubek jest piekny 🙂

Odpowiedz
Unknown 17 stycznia 2016 - 06:57

Dasz radę!!tylko czy nie lepiej poszperać po księgarniach?? Na pewno coś by się znalazło o podstawach czy sciegach👍

Odpowiedz
Unknown 17 stycznia 2016 - 09:57

Uroczy zestaw, niestety ja nie mam w tej chwili czasu, bo wieczorami zawsze jest ten sam dylmat spędzić wieczór z mężem ? Czy badrobić blogowe zaległości? Do robótek trzeba mieć jeszcze chce, widzę że ty nasz, ja już nie koniecznie, chociaż iczywiście cudne rzeczy miżna stworzyć 🙂 powodzenia kochana

Odpowiedz
Unknown 17 stycznia 2016 - 09:58

Ps przepraszam za błędy w pisowni, piszę z tel i mi non stop coś zmienia 😉

Odpowiedz

Napisz komentarz