Mycie bez mydła – Cetaphil EM emulsja micelarna do mycia, skóra sucha i wymagająca

Autor: Basia Smoter
Oczyszczanie jest pierwszym i bez wątpienia najważniejszym elementem pielęgnacji skóry. Od jakiegoś miesiąca używam do mycia dermokosmetyku Cethapil EM Emulsja Micelarna. Micele jak wiecie nie są mi obce. Wcześniej na blogu mogliście już przeczytać wpis o tym co to jest płyn micelarny. Dziś idziemy troszkę dalej i pokażę Wam moją emulsję micelarną do mycia twarzy i ciała dla skóry suchej i wrażliwej.

   
Ja jestem typowym wrażliwcem, któremu o przesuszenie i podrażnienie skóry nie trudno. Dlatego postanowiłam przekonać się na własnej skórze jak się spisze u mnie ten dermokosmetyk – produkty Cetaphil możecie kupić tylko w aptekach
Dzięki budowie micelarnej, Cetaphil EM Do mycia jest delikatny a jednocześnie skutecznie oczyszcza skórę. Dzieje się tak dlatego, że substancja myjąca jest w nim zamknięta w miceli i uwalnia się jej tylko tyle ile potrzeba do oczyszczenia skóry, przez co nie uszkadza płaszcza lipidowego – naturalnej bariery ochronnej skóry. Zapewnia skórze uczucie elastyczności i świeżości. Produkt jest na tyle delikatny, że można go stosować u dzieci już od pierwszego dnia życia.
    
Cetaphil EM jest na tyle fajny, że można go stosować na dwa różne sposoby. Na sucho – nanosząc emulsję na twarz a następnie delikatnie usunąć ją za pomocą płatka kosmetycznego lub na mokro zmywając emulsje z twarzy wodą. Więc jest idealny do używania nie tylko w domu ale i w podróży. 
Emulsja micelarna Cetaphil EM była wielokrotnie nagradzana przez specjalistów dermatologów i naprawdę mnie dziwi to, że jej wcześniej nie używałam. Nie zawiera mydła i środków zapachowych , nie jest również komedogenna (nie zapycha porów). Jest szczególnie polecana w przypadku skóry: suchej, wrażliwej, z trądzikiem młodzieńczym i różowatym, przed i po zabiegach dermatologicznych oraz do demakijażu twarzy i okolic oczu. Ja ją szczerze polecam, ale jestem ciekawa czy Wy kupujecie kosmetyki w aptekach?


Podobne posty

Napisz komentarz