Wakacje z Basią – Wystawa budowli klocków LEGO

Autor: Basia Smoter
Jeśli śledzicie mnie na Snapchacie (basiasmoter) mogliście zauważyć, że w sobotę jechaliśmy z chłopakami do Zakopanego. Celów podróży było kilka, m.in zwiedzanie wystawy budowli klocków LEGO. Przyznam, że było to miejsce w którym spędziliśmy kilka ładnych godzin. Zresztą widząc ogrom radości Olafka, który biegał po wystawie, uruchamiał makiety z klocków i beztrosko siedział w basenie pełnym LEGO układając z Kubą przeróżne cuda, nie mogliśmy wyjść po 15 minutach. I  przyszło natchnienie. Tyle fajnych miejsc odwiedzamy w weekendy, że warto je Wam pokazywać. Zaczynami serię “Weekendy z Basią”. 
  
Makieta, którą widzicie powyżej to “bitwa oliwska – bitwa morska pomiędzy flotą polską a eskadrą okrętów szwedzkich. Scena ukazuje zatopienie szwedzkiego Galeonu Solen”. 
    
Oli z wielkim zainteresowaniem uruchamiał ruchome makiety. Zauważyłam, że jego zainteresowanie robotami i elektroniką się coraz bardziej umacnia. Bardzo mnie to cieszy. Chciałam Wam dodać tutaj nagranie z wystawy ale szablon bloga świruje po dodaniu filmiku.  Jak tylko to ogarnę dorzucę filmik.
  
W ciągu kilku sekund przenosiliśmy się ze świata LEGO DINO do świata świata dzikiego zachodu i LEGO CHIMA. Jednak zdecydowanie nasze ulubione makiety to makiety poruszające się tak jak m.in makieta kolejowa. Radość Olka gdy uruchamiał pociągi była ogromna. Zresztą nasza też, widząc go takiego szczęśliwego:)
Oczywiście, nie zrobiłam zdjęć wszystkim makietą. Musicie po prostu tam być i zobaczyć te małe i duże cuda.  Wystawa budowli z klocków LEGO jeździ po Polsce i jeśli dowiedziecie się, że jest w Waszym mieście koniecznie ją odwiedźcie 🙂 Radość murowana 🙂 Jeśli będzie ta wystawa jeszcze raz w naszej okolicy z pewnością na niej będziemy. A na koniec Olafek i jedne z jego ulubionych zabawek 🙂 

Podobne posty

Napisz komentarz