Co zrobić żeby włosy szybciej rosły? Czy obcinanie włosów przyspiesza ich wzrost? Rozdwojone końcówki

Autor: Basia Smoter


Od dziecka słyszałam, że jak będę podcinała końcówki to włosy będą szybciej rosły. Rozpoczęliśmy serię na blogu o tym jak przyspieszyć wzrost włosów i co zrobić aby włosy mniej wypadały, więc myślę że i temat podcinania końcówek jest tu bardzo ważny, tak samo jak utrzymanie włosów w dobrej formie.
 


Czy podcinanie końcówek przyśpiesza wzrost włosów?


Nie, skracanie włosów nie przyśpiesza i wpływa na wzrost włosów. Skracając włosy ujmujesz im z długości, ale bardzo często aby ruszyć do przodu trzeba zrobić kroczek, a czasami nawet skok do tyłu. Dlaczego? 
Rozdwojone końcówki


Przed zapuszczaniem włosów warto obciąć rozdwojone i kruche końcówki. Często nie zauważamy, że nasze włosy rosną ponieważ nie mamy takiej możliwości. Zniszczone końcówki same się kruszą przez co nasze włosy się skracają, a zniszczenie włosów idzie coraz bardziej do góry. W rezultacie nasze włosy są postrzępione i nie widzimy ich wzrostu. 
Jak często obcinać końcówki włosów?


Jeśli zależy nam na tym aby zapuścić włosy, nie powinnyśmy robić tego często. Lepiej obciąć raz – do “zdrowej” długości a następnie dobrze dbać o włosy i zabezpieczać końcówki przed rozdwajaniem.

Jakie badania wykonać gdy włosy wypadają?


Najpiękniejsze fryzury ombre.


 
Podobne posty

Napisz komentarz