Wypadanie włosów. Przyczyny wypadania włosów podczas mycia. Wypadanie włosów po umyciu. Czy to normalne?

Autor: Basia Smoter


Zawsze największy szok budzi we mnie ilość włosów, które tracę podczas mycia głowy. Dla mnie jest to coś strasznego. Ohydny kłębek włosów w którym mam wrażenie, że jest cały mój kucyk, dodatkowo włosy oblepione na wannie. Boję się, że podczas mycia stracę wszystkie włosy – no dobra histeryzuje, ale dlaczego włosy przy myciu wypadają?


  


 


 Przyczyny wypadania włosów podczas mycia głowy


Włosy wypadają przez cały dzień. Jeśli podczas dnia nosisz kucyk, warkocz lub inaczej spięte włosy, a rozpuszczasz je do mycia to normalnym faktem jest, że podczas mycia głowy polecą włosy, które miały wypaść niezauważone w ciągu dnia. Włosy te nie dały rady wypaść ponieważ trzymała je gumka czy spinka. Jeśli włosów nie rozczeszemy przed myciem, nie zostanie część z nich na szczotce tylko wszystkie zostaną w wannie. 
Masaż skóry głowy


Podczas mycia głowy, nie powinno się głowy szorować a delikatnie masować. Trzeba pamiętać, że mokre włosy są bardziej podatne na uszkodzenia, a dla włosów będzie lepszy delikatny masaż głowy niż intensywne wcieranie szamponu. 

Czy trzeba myć włosy codziennie?


Nie, ja nie myje włosów codziennie i dlatego czasami podczas mycia wypada mi ich więcej. Analogicznie do pierwszego punktu: woda wypłukuje obumarłe włosy, które uzbierały się na głowie przez kilka dni. Dlatego możemy mieć wrażenie, że tracimy ogrom włosów, które i tak by nam wypadły.

Włosy zapychające odpływ w wannie


Czasami może się nam wydawać, że wypadło nam milion włosów, które zapchały odpływ w wannie. Nie będę tu pisała czym odetkać zapchaną wannę i że włosy trzeba wyciągać, a o fakcie że czasami wydaje się nam, że tych włosów jest masa a jak się przyjżymy to może to być dosłownie 7. Przy długich włosach zlepek siedmiu wygląda okropnie i ogromnie. 


 

 
Włosy zostają w dłoni

Podsumowując: Na co dzień noszę koczka lub warkocz. Myje włosy co 2-4 dni. I podczas mycia głowy, włosy mają prawo  mi wypadać. Ważne, że gdy przeczesuję ręką włosy nie pozostają one w dłoni. 
Ile włosów wypada w ciągu dnia?


W ciągu jednego dnia powinno wypadać około 100 włosów, więc gdy znajdziemy kłębek włosów w szczotce nie należy histeryzować – w to miejsce powinny nam wyrosnąć nowe, piękne, zdrowe włosy.  

Rozdwojone końcówki. Czy obcinanie końcówek przyśpieszy wzrost włosów?


Jakie badania zrobić jeśli włosy wypadają?

Jak często myjecie włosy? Zauważyłyście, że podczas mycia głowy włosy bardziej wypadają?


 
Podobne posty

Napisz komentarz