Czy malowanie paznokci niszczy paznokcie? Wpływ lakieru do paznokci na naturalną płytkę paznokcia. Metalowy pilnik – zło.

Autor: Basia Smoter
Od małego miałam zapał do malowania paznokci i od małego słyszałam – nie maluj paznokci bo to je niszczy. Ale czy to jest prawda, że lakier do paznokci negatywnie wpływa na paznokcie i je niszczy? Może zacznę od tego, że te dawne lakiery sporo się różnią od obecnych i tu na pewno nie ma co porównywać tego co było do tego co jest, ale czy te nowe lakiery do paznokci są faktycznie bezpieczne dla naszych naturalnych paznokci?   

 

Czy lakier do paznokci niszczy paznokcie?

Nie – o ile to nie jest lakier za 1zł niewiadomego pochodzenia – tak w tym przypadku cena będzie wyznacznikiem jakości. Ciemny lakier może odbarwić paznokcie ale nie zniszczyć. Tym bardziej nie zniszczy paznokci jeśli pod warstwę lakieru nałożysz pierwsze odżywkę. Ja tak zawsze robię, aby uniknąć przebarwienia płytki.

Jak pozbyć się przebarwień z paznokci?

Cytryna jest tutaj niezastąpiona 🙂 Jej wcieranie przywraca paznokciom prawidłowy koloryt.

Czy przez malowanie paznokci paznokcie się kruszą i łamią?

Lakier do paznokci nie wpływa na łamliwość i kruchość płytki paznokcia. Na kruchość i łamliwość paznokci większy wpływ ma to w jaki sposób i czym skracasz paznokcie. Przypominam, że nie używamy do tego nożyczek ani cążek – tylko pilniczka i broń Boże nie metalowego ! Metalowy pilniczek to najgorsze zło – ten kto go wynalazł powinien trafić do więzienia 😉 Uszkadza on płytkę paznokcia i bardzo go nadszarpuje. 

Jakich pilniczków do paznokci używać?

Jeśli nie wolno używać metalowych pilniczków to jakich używać? Jakie pilniczki są najlepsze? Odpowiedź jest bardzo prosta -szklane i papierowe pilniczki są najlepsze dla naszych paznokci 🙂  

Lakier do paznokci pomaga w zapuszczeniu paznokci.

To zaobserwowałam u siebie. Jest do dodatkowa warstwa na paznokciu, która je deczko utwardza i sprawia to, że paznokcie nie są tak podatne na łamanie się i kruszenie – a przez to łatwiej je zapuścić. I cieszyć się naprawdę pięknymi zadbanymi paznokciami.Podobne posty

Napisz komentarz