Czy trzeba codziennie się balsamować? Co robię jeśli mi się nie chce? Nawilżanie ciała i odżywianie bez balsamowania.

Autor: Basia Smoter
Kosmetyków do odżywiania ciała jest masa. Masła do ciała, balsamy, kremy, olejki. Ale nie zawsze się nam chce poświęcić 5 minut na balsamowanie ciała lub wsmarowywanie w nie olejku. Przyznaje się, mi też się zdarza lenistwo. Ale nie pozostawiam skóry samej sobie. Dziś o pewnym triku dzięki, któremu mogę sobie odpuścić wcieranie w swoje ciało balsamów.

   

Abym z czystym sumieniem mogła zrezygnować w danej chwili z balsamowania i wcierania w ciało olejku decyduje się na umilenie kąpieli dolewając do niej olejków. Mogą to być naturalne olejki, które np stosujecie do olejowania włosów lub twarzy. Mogą to być olejki specjalne do masażu, lub te które wcieracie w swoje ciało. Oliwa z oliwek, która ma genialne właściwości pielęgnacyjne, oliwki dla dzieci lub już gotowe specjalnie olejki do kąpieli. 


Wellness & Beauty, olejek do kąpieli z lawendą prowansalską i oliwką

Doznaj poczucia beztroski i radości – dzięki unikalnej mieszance olejku eterycznego z lawendy prowansalskiej i oleju z oliwek z pierwszego tłoczenia. Chroniąca skórę witamina E i oleje pielęgnacyjne zapobiegają wysuszeniu skóry i sprawiają, że skóra jest wyczuwalnie miękka i gładka. 
Wellness & Beauty, olejek do kąpieli z lawendą prowansalską i oliwką
   
To jest olejek, którego aktualnie używam do kąpieli i czuje się zwolniona z późniejszego balsamowania ciała. Olejek do kąpieli Wellness & Beauty możecie kupić w Rossmanie. Cena tego olejku to coś koło 7zł. Wersja lawendowa cudownie pachnie i jest idealnym rozwiązaniem również na okres letni. Nie, nie, nie tu nie chodzi o kwestie opalania z olejkiem. Przypominam, nie popieram przyśpieszania opalania i opalania się bez filtra.
Chodzi o fakt, że zapach lawendy odstrasza komary 🙂 A olejek naprawdę pozostawia lawendowy zapach na skórze 🙂 Jest to fajne rozwiązanie aby uchronić się od pogryzień.


Wellness & Beauty, peeling do ciała, masło shea i olejek migdałowy

Pozwól w czarujący sposób rozpieścić swoje zmysły- dzięki specjalnej mieszance cennego oleju sezamowego i ekstraktu z prawdziwej wanilii. Delikatnie pachnący olej do kąpieli zapewnia ciału i zmysłom poczucie komfortu. Chroniąca skórę witamina E i oleje pielęgnacyjne zapobiegają wysuszeniu skóry i sprawiają, że skóra jest wyczuwalnie miękka i gładka. Z ekstraktem z wanilii. 
Wellness & Beauty, peeling do ciała, masło shea i olejek migdałowy
  
Może zacznę od największego hitu. Właśnie odkryłam, że jest ten peeling z genialnym olejkiem migdałowym jest teraz na promocji 🙂 W Rossmannie możecie go kupić za niecałą dyszkę. Ma piękne opakowanie, które pełni też funkcję ozdobną ale to nie to jest najważniejsze. Cały czas mówimy o kąpieli po której nie będziemy się musieli balsamować. Tak jest i w tym przypadku. Peeling ten ma w sobie olejki i emolienty, które zmiękczają naszą skórę i ja otulają. Działa to tak jak kosmetyki do kąpieli dla dzieci, które pozostawiają ciało po wyjściu z wanny już odżywione i chronione. A dodatkowo, jak na peeling przystało usuwa nam martwy naskórek i ułatwia dostanie się substancji odżywczych w głąb skóry.
Dodam tylko, że do słoiczka po peelingu Wellness & Beauty możemy później włożyć np zrobiony przez nas samodzielnie peeling np kawowy. Jeśli nie wiecie jak zrobić domowy peeling koniecznie przeczytajcie – jak zrobić peeling kawowy w domu.
To są moje triki na to aby uniknąć balsamowania, a mieć skórę miękką i odżywioną. Jestem ciekawa czy Wy regularnie się balsamujecie? 
Kosmetyki Wellness & Beauty


Podobne posty

Napisz komentarz