Czy można prać kołdrę w pralce? Jak prać kołdrę antyalergiczną? Pranie kołdry w pralce. Kołdra sylikonowa. Suszenie i wirowanie.

Autor: Basia Smoter


Jestem alergikiem, a od paru tygodni zapala mi się czerwona lampka – może moje dziecko też jest alergikiem. Bardzo ważne w temacie alergii jest pranie wszystkiego co możliwe i co ma kontakt z naszą skórą. Zaczynamy od prania kołdry, pierzyn, poduszek i pościeli. Obecnie zastanawiam się czy łatwiej jest upchać kołdrę w pralce czy ją z niej wyciągnąć 😉   

 

czy można prać kołdrę?   

Jak prać kołdrę, pierzynę, poduszki?


 


Uwielbiam kołdry i poduszki syntetyczne – antyalergiczne, nie tylko temu, że lepiej mi się oddycha podczas snu i chronią mnie w większym stopniu od roztoczy, ale również temu, że mogę je bez problemu prać w pralce – o ile wejdzie do bębna :). Jedno pewne, przed wyborem i zakupem kołdry i poduszek warto się upewnić, czy można je prać w pralce i na takich zakup się zdecydować. Zdecydowanie wolę wrzucić poduchy do prania, niż nacierać je jakimiś specyfikami i detergentami czyszczącymi. 


 

Jak prać kołdrę w pralce?


 


Przed praniem kołdry ściągamy z niej pościel – niby proste ale może warto to napisać. Moja kołdra jest dwuwarstwowa, więc pierwsze piorę jedną warstwę a później drugą. Cała kołdra na raz nie wejdzie mi do pralki. Nie wiem czy kojarzycie ten typ kołdry, którą rozpina się latem i możemy mieć dwie cienkie narzutki a zimą zapinamy je z sobą i mamy cieplutką pierzynkę. Mam właśnie taką i muszę przyznać, że jest to świetne rozwiązanie. 


 

W ilu stopniach prać kołdrę, poduszkę?


 


Na moich poduszkach jest zaznaczone, że w 60 stopniach mogę je spokojnie prać. Jednak wiem, że są takie, które można prać nawet w 90 stopniach i nic im się nie ma prawa stać a będziemy mieć porządnie wygotowane kołdry i pościele. Ja jestem zwolenniczką prania wszystkiego w największych temperaturach.


 


Jak wirować kołdrę i poduszki?


 


Możesz się zastanawiać czy kołdrę i poduszki można wirować? Ja wiruję na największych obrotach i nic się nie im nie dzieje. Nawet często jest to wskazane podwójne wirowanie, ponieważ wtedy kołdra staje się miększa i szybciej wyschnie. Oczywiście marzeniem tutaj jest mieć suszarkę bębnową, która w godzinę wysuszy kołdrę – takiej jeszcze nie posiadam więc, wystarczy rozwiesić kołdrę aby wyschła.


 

Blog pani domu.


 


Możesz stwierdzić, że jest to blog Pani domu, lub początek poradnika antyalergicznego. Ja wiem jedno, każdemu bez względu czy jest alergikiem czy nie – na zdrowie wyjdzie co kilka miesięcy wypranie poduszek i kołdry. W przypadku małego dziecka jest to oczywiste, bo tu uleje na podusie, tu przesika pampersa albo posika się w nocy itd. W przypadku dorosłego również należy pamiętać o higienie – bo niczym miłym nie jest spanie pod kołdrą pełną kurzu, na zakurzonej i uślinionej poduszce. 


   
Jak wygląda atopowe zapalenie skóry?


Nadmierne wypadanie włosów podczas mycia.


Jak wygląda wyrwanie zęba? Chirurgiczne usunięcie ósemki.


Jak zmniejszyć ból podczas okresu? 


Jak wygląda kolposkopia szyjki macicy? Czy kolposkopia macicy boli? 


 jak prać kołdrę, poduszki


   


 


Podobne posty

Napisz komentarz