Darsonval – sposób na wypadające włosy. Przyśpiesza porost włosów. Jak stosować darsonval na włosy?

Autor: Basia Smoter
Problem z wypadającymi włosami to zmora wielu kobiet. Dziś o urządzaniu, które zmniejsza wypadanie włosów i pobudza włosy do szybszego wzrostu. Więc jeśli zastawiasz się jak przyśpieszyć wzrost włosów i ograniczyć ich wypadanie oto wpis dla Ciebie.  O tym co to jest darsonval i jak się go używa na twarz mówiłam we wcześniejszym wpisie. Dziś będzie o tym jak się używa darsonvala na skórę głowy i włosy. 
  
  
Darsonwalizacja to technologia coraz szerzej wykorzystywana w Trychologii. Darsonwalizacja wykorzystuje lecznicze prądy d’arsonvala, które produkują wzbogacony tlen trój cząsteczkowy czyli ozon – który działa bakteriobójczo i grzybobójczo. Do zabiegu darsonwalizacji na skórę głowy i włosy używamy szklanej peloty w kształcie grzebyczka. Jest to świetny zabieg na wypadające i przerzedzone włosy, który możemy wykonywać w domu.  

  
Dzięki prądom d’arsonvala pobudzana jest praca nowych cebulek. Włosy rosną szybciej a zniszczone cebulki włosów się regenerują. Ozon produkowany przez darsnoval również rozgrzewa a co za tym idzie – przyśpiesza przemianę materii w skórze głowy w wyniku czego zwiększa absorpcje (przyswajalność) składników odżywczych, które możemy później stosować na skórę głowy( ampułki przeciw wypadaniu włosów, serum na porost włosów czy rożnego rodzaju wcierki) 
 

Jak używać darsonvala na włosy?

Tak jak wspomniałam we wpisie o darsonwalizacji w domu.  Nie każdy może używać darsonvala. Są pewne przeciwwskazania m.in obrzęki, choroby serca, metalowe implanty, stany zapalne (zerknijcie na listę przeciwwskazań w powyższym wpisie). Do zabiegu darsonwalizacji trzeba również pościągać biżuterię. 
Pelotę w kształcie grzebienia podpinamy do darsonvala, ustawiamy moc tak aby było nam komfortowo i delikatnie czeszemy skórę głowy. Bardzo dobrze jeśli skóra głowy byłaby czysta, zmyte z niej zostały resztki lakierów do włosów czy suchych szamponów. Pamiętajmy, że włosy i skóra przy darsonwalizacji muszą być suche !
Takie czesanie włosów darsonvalem kilka razy w tygodniu po 5-10 minut poprawi stan naszych cebulek, zmniejszy wypadanie włosów i przyśpieszy ich porost.   
 


Podobne posty

Napisz komentarz