Bolesny okres – obfita miesiączka. Jak zmniejszyć ból okresowy. Ból przed miesiączką. Rumianek i zioła

Autor: Basia Smoter
To nie jest tylko blog kosmetyczny, to jest przede wszystkim blog kobiecy. Dlatego dziś troszkę o tym co nas wszystkie ze sobą łączy – okres – miesiączka – zło. Przyznam, że dla mnie są to najgorsze dni w miesiącu. Nie dość, że mój okres jest bardzo bolesny to jeszcze bardzo obfity. W takich chwilach cieszę się, że już mam za sobą szkołę i nie muszę siedzieć 45 minut  w ławce z okresem – jakkolwiek to brzmi:)

   
Może zacznę od tego jak bardzo zazdroszczę dziewczynom, które podczas okresu nie umierają z bólu i z wykrwawienia. Niestety mój organizm jest taki a nie inny i ja nie dość że mam okres przez 7 dni to tak jak wspomniałam bardzo bolesny i tracę dużo krwi a dla mojej anemii to nie jest dobrze.  

Jakie tabletki przeciwbólowe zażywać podczas okresu?

Szeroko rozreklamowana jest Nospa – ja nie wiem, może jestem dziwna ale ona mi nic kompletnie nie pomaga. Jedynym wyjściem są dla mnie silne leki przeciwbólowe – zazwyczaj z dopiskiem Max, Forte lub SPRINT. Jednak wiem, że nie sztuka się jest truć przeciwbólowymi i zażywać chociażby Ketanol – ale czasami nie da się inaczej. No chyba, że się da?


Gorące kompresy i okłady na brzuch.

Mięśnie pod wpływem ciepła się rozluźniają a uczucie bólu maleje. Jednak okres to nie tylko ból ale i krwawienie miesiączkowe, które pod wpływem ciepła i większego rozgrzania może się nasilić. 

Wizyta u ginekologa

To jest obowiązek i może być receptą na wszystko. Może się okazać, że tak jak ja masz wrodzoną wadę macicy i przez to masz okropne bóle i duże krwawienie podczas okresu. Moja wada to rozszczepiona tylna ściana macicy i na dodatek tyłozgięcie macicy – ale da się z tym żyć, normalnie funkcjonować i rodzić dzieci – tylko przy okresie cierpi się niemiłosiernie a ból promieniuje na nerki i kręgosłup. Skrzepy krwi podczas okresu – to jest jeden z “uroków” m.in. tyłozgięcia macicy. Może się okazać, że za powikłania przy miesiączce odpowiedzialne są problemy hormonalne lub np jakieś infekcje w drogach rodnych, zespół policystycznych jajników, a nie daj Boże nowotwór. Pamiętajcie ginekolog jest ważny jak dentysta. Boli Cię ząb idziesz do dentysty, boli Cię “okres” idziesz do ginekologa.

Podczas okresu dużo pij

Zioła pomagają. Mięta i rumianek działają cuda na bóle brzucha podczas miesiączki a w dodatku uspokajają 🙂 Przyznać się, która jest bardziej nerwowa w “te” dni?  Mieszanki ziół warto zacząć pić już 3 dni przed okresem. A smak? No cóż – zioła działają a nie smakują
Powiedzcie moje serduszka jak Wy radzicie sobie z bólem okresowym? Czy te dni dają się również Wam we znaki, czy to dla Was dzień jak co dzień? 


Podobne posty

Napisz komentarz