Drink z jeżyn. Pyszny przepis na drink z owocami leśnymi.

Autor: Basia Smoter


Mam to szczęście, że moi rodzice mają wielki krzak jeżyn, czy jak kto woli ostrężyn. Owoców tych nie da się przejeść, krzak rośnie i owocuje jak szalony. Jeszcze w zamrażarce mam jeżyny z tamtego roku, a tu są cały czas świeże. Pojawiło się więc pytanie: co można zrobić z jeżyn? Sok – robiłam, kompot – robiłam, placek z jeżynami – to też już było. Przyszedł więc czas na drinka z jeżynami. Sam drink mi tak zasmakował, że doszłam do wniosku, że muszę się z Wami nim podzielić. Ale czekam też na Wasze pomysły, co jeszcze można zrobić z jeżyn?


 

drink z ostrężyn  
Drink z jeżyn. Szybki i prosty przepis.
Ja moje drinki wykonuję w Thermomixie, ale tak naprawdę jeśli Twój blender ma dużą moc i kruszysz w nim lód to bez problemu wykonasz w nim tego drinka.  Potrzebujesz: 


 


100 gram cukru


150 gram mrożonych jeżyn


100 gram mrożonych borówek


1 cytrynę obraną ze skórki i pozbawioną pestek


50 gram wody


100 gram kostek lodu


50 gram wódki
Jak możecie zauważyć to nie będą mega mocne drinki, zresztą jak mnie już znacie to wiecie, że mnie alkohol specjalnie nie kręci, zdecydowanie bardziej kręcą mnie owocowe smaki. Zresztą mogliście już na blogu zobaczyć przepis na pyszny drink z arbuza, drink bananowy z mleczkiem kokosowym i malibu, czy musujący brzoskwiniowy drink. Jeśli tych przepisów jeszcze nie widzieliście, to jak klikniecie w te nazwy przeniesiecie się na strony z instrukcją jak je zrobiłam. Ale przejdźmy do gwiazdy programu czyli drinku z jeżyn. 


 

przepis na drink z jezyn nalewka z jeżyn


  


 

W pierwszej kolejności mielę cukier na cukier puder (15s/obr10). Czyli równie dobrze możecie użyć do przepisu cukru pudru zamiast cukru. Następnie dodajemy całą resztę, więc: jeżyny, borówki, cytrynę, wodę, kostki lodu i wódkę i mieszamy ze sobą 30 sekund obroty 10.

Tutaj ciekawostka – taki drink świetnie smakuje również jako napój bez alkoholu. I wtedy możemy darować sobie również dodanie cukru i mamy mega bombę witaminową. 


 


 


Jak widzicie wcale nie trzeba mieć mega zdolności aby stworzyć takie pyszne napoje. Jeśli lubicie takie proste i szybkie przepisy, których nie da się zepsuć to polecam obserwować bloga, i upewnić się, że lubicie Basia Smoter Blog na Facebooku – tam informuję o każdym nowym wpisie. A co tam u mnie słychać w prywatnym życiu zobaczycie na instagramie – basiasmoter. Tradycyjnie podsyłam kilka innych ciekawych linków i do zobaczenia, Wasza Basia.

> Przepis na pyszne domowe lody.


> Dieta Lewandowskiej, czy Chodakowskiej? Co wybrać?


> Pyszny deser z borówek amerykańskich.


> Krem z selera naciowego. Prosty i szybki przepis.


> 5 kosmetyków, które mają największy wpływ na urodę.


 

 


Podobne posty

Napisz komentarz