Jak czyścić szczotki do włosów? Jak pozbyć się włosów ze szczotki? Przyrząd do czyszczenia szczotek do włosów, For Your Beauty

Autor: Basia Smoter


Czeszę włosy i chyba połowa z nich zostaje w szczotce. Znacie to? Dziś o czyszczeniu szczotek do włosów. Jak pozbyć się brudu i włosów ze szczotki? Nie ważne czy to jest szczotka Tangle Teezer, Ikoo, szczotka do włosów For Your Beauty z Rossmanna czy pneumatyczne szczotki do włosów – warto utrzymywać higienę przyrządów i gadżetów do włosów i systematycznie je czyścić. Dlatego dziś sobie opowiemy o tym jak czyścić szczotki do włosów. Czy czyszczenie szczotki to tylko wyciągnięcie z niej włosów?

jak czyścić szczotki do włosów 


  
Czy trzeba czyścić szczotki i grzebienie do włosów?


 


Według badań na szczotce do włosów rozwija się ponad 500 kolonii bakterii. Na szczotkach i grzebieniach do włosów nie znajdują się tylko włosy, które wypadły nam podczas czesania ale również: łój, naskórek, łupież, kurz, resztki produktów do stylizacji i pielęgnacji włosów oraz zanieczyszczenia z powietrza. I teraz pomyślcie że za każdym razem po umyciu włosów, kiedy myślicie, że Wasze włosy są piękne i czyste – podczas czesania znowu nakładacie to wszystko na włosy. Nie ma chyba wątpliwości, że szczotki do włosów trzeba czyścić. Ja sobie nie wyobrażam, czesać włosów brudną szczotką, na której znajdują się włosy z poprzedniego czesania. Po prostu się tego brzydzę. 


 
Jak czyścić szczotki do włosów i grzebienie?


 


Pierwsze przede wszystkim należy wyciągnąć włosy ze szczotki i grzebienia – mam nadzieję, że to robi każdy z Was po każdym użyciu. Metody wyciągania włosów są różne. Można to zrobić ręcznie, a trudne do wyjęcia włoski wyciągnąć np wykałaczką – lub użyć do tego bardzo przydatnego gadżetu jakim jest przyrząd do czyszczenia szczotek do włosów For Your Beauty dostępny w Rossmannie. Gadżet genialny – jak go używać opowiem niżej, ale wróćmy do kolejności. Ja jestem miłośniczką plastikowych szczotek do włosów, więc po wyciągnięciu z nich włosów urządzam im kąpiel i szorowanko w ciepłej wodzie z mydłem lub szamponem. Po osuszeniu można również zdezynfekować szczotkę wodą utlenioną czy jakimś słabym roztworem spirytusu. Wiadomo fryzjerzy dezynfekują i czyszczą szczotki pewnie bardziej profesjonalnymi specyfikami – przynajmniej mam nadzieję, że to robią. 


 

Wypadanie włosów po umyciu. Czy to normalne?


 

przyrząd do czyszczenia szczotek do włosów z rossmanna 


 
Przyrząd do czyszczenia szczotek do włosów For Your Beauty – opinie


 


Przyrząd do czyszczenia szczotek do włosów z Rossmanna. To własnie w drogerii Rossmann pierwszy raz zobaczyłam ten wynalazek i mnie urzekł. Takie banalne rozwiązanie i nikt wcześniej go nie wynalazł? A może ja wcześniej o takich rzeczach nie wiedziałam? Gadżet ten kosztuje niecałe 8 złotych i jest okropnie pomocny w wyciąganiu włosów ze szczotek. Takimi grabeczkami czeszemy na sucho nasze szczotki. Pazurki wykonane są ze stali nierdzewnej i genialnie wyciągają wszystkie włosy a nasza szczotka jest jak nowa 🙂


 


Dajcie znać czy macie już swój przyrząd do czyszczenia szczotek i czy byłby przydatny w Waszych toaletkach? 


  


 


Czytaliście już inne moje wpisy?


Czy jednorazowe maszynki do golenia można używać tylko jeden raz?


Pilnik elektryczny Scholl Velvet Smooth wet & dry – opinie, recenzja i cena.


Ampułki na porost włosów, czy one działają?


Modne fryzury na wiosnę lato 2016.


 


 

For Your Beauty, przyrząd do czyszczenia szczotek do włosów opiniePodobne posty

Napisz komentarz