Lampa UV do paznokci. Czy jest bezpieczna dla zdrowia? Czy żele i hybrydy są bezpieczne? Skutki uboczne lakierów hybrydowych.

Autor: Basia Smoter


Tak jak wspomniałam już we wcześniejszym wpisie w którym przedstawiłam Wam najczęstsze problemy z lakier hybrydowym, hybrydy stały bardzo popularne. Większość dziewczyn kupując hybrydy bardziej skupia się nad jakością lakierów hybrydowych, niż na tym jaką lampę do hybryd kupić? Jestem ciekawa czy zdajecie sobie sprawę z tego, że lampy UV do paznokci wpływają na stan skóry ideantycznie jak solarium? Tak – solarium też działa na bazie lamp UV.


 


 


 

Czy paznokcie hybrydowe są bezpieczne dla zdrowia?
 


O ile część dziewczyn zastanawia się nad wpływem lakieru hybrydowego na paznokcie i zdrowie – patrzy na skład hybryd, czy zawierają formaldehyd itd., tak chyba nieliczni zastanawiają się czy naświetlanie dłoni w lampie UV jest bezpieczne? Jak wiadomo promieniowanie UV nie wpływa obojętnie na skórę, powoduje przesuszanie się skóry, szybsze starzenie a nawet raka skóra. I uwierzcie mi, że ja nie jestem pod tym względem święta, bo za czasów nastoletnich korzystałam z solarium i muszę Wam powiedzieć, że była to jedna z największych głupot jakie zrobiłam. W chwili obecnej mam dużo większą wiedzę i świadomość tego co robić, aby nie tylko być atrakcyjna ale i zdrowa. Uwierzcie – promieniowanie UV do tego nie jest potrzebne. Na pewno nie raz słyszałyście o negatywnym wpływie promieniowania UV, czy to podczas opalania na słońcu, czy opalania w solarium, dlatego czas poruszyć temat lamp UV utwardzających paznokcie.


 


  

Lampa do hybryd, czy trzeba zabezpieczyć skórę przed promieniowaniem UV w lampie do paznokci?


 


Jedni mówią o negatywnym promieniowaniu UV w lampach do paznokci, producenci lamp mówią że taka ilość promieniowania UV jest bezpieczna dla skóry i nie ma się czym przejmować. Komu wierzyć? Hmmm.. a czy producent napoju naszpikowanego chemią i cukrem powie Ci jak on wpływa na Twój cały organizm, że za chwilkę zaczniesz “świecić” a w pewnym momencie w organizmie będziesz mieć całą tablice Mendelejewa? Nie, nie obcina się gałęzi na której się siedzi 🙂 Dlatego powołuje się sztab specjalistów aby udowodnić, że coś jest bezpieczne. A wszyscy wiedzą jak opiniotwórcza jest wizja grubego portfela. Być może, faktycznie promieniowanie UV w lampie do paznokci jest zbyt małe aby wyrządzić nam krzywdę, ale pamiętajmy – dłonie są naszą wizytówką i szybko się starzeją – warto o nie w szczególny sposób dbać i smarować je kremami z filtrem. Nie tylko przed wkładaniem paluchów do lampy 🙂
 

lampa do hybryd
 

Jaką lampę do paznokci hybrydowych kupić?


 


Lampa do hybryd to decyzja bardzo istotna przy manicure hybrydowym i żelach. Dobra lampa do paznokci hybrydowych jest tak samo ważna jak dobrej jakości lakiery. Źle utwardzająca lampa, nie poradzi sobie nawet z najlepszymi lakierami hybrydowymi. Ja zdecydowanie jestem zwolenniczką pełnych lamp(zabudowanych), które świetnie odbijają światło wewnątrz – w każdą stronę, przez co dokładnie utwardzają paznokcie. Nie jestem przekonana do tych malutkich słuchawek. Ale oczywiście każdy lubi co innego. Zabudowane lampy są też o tyle fajne, że możemy przy nich bezpiecznie trzymać lakiery i nam nie wyschną, szkło niestety przepuszcza promieniowanie UV i może zdarzyć się tak, że trzymając lakiery przy włączonej “słuchawce”, gdzie nie mamy tego pełnego zabudowania – promienie padają dalej i utwardzimy sobie lakiery w środku – oczywiście pewnie nie całkowicie, ale może stracić swoje właściwości.


 Jaka lampa do paznokci jest najlepsza?


 


Dla mnie? Zdecydowanie lampa zabudowana lampa LED. Opis lampy led do hybryd, która aktualnie używam znajdziecie w linki poniżej.


 

Jaką lampę led do hybryd kupić? Czym kierować się kupując lampę do paznokci? 

 


Jestem ciekawa czy zastanawiałyście się wcześniej nad wpływem lamp do paznokci na skórę dłoni i zdrowie? Wiadomo całego zła ze świata nie da się zlikwidować, ale najważniejsze to mieć we wszystkim umiar 🙂 


 


Polecam inne wpisy na blogu, a aby być na bieżąco z masą innych informacji koniecznie polubcie Basia Smoter Blog na facebooku.


 


Golenie miejsc intymnych. Jak i czym golić miejsca intymne? 


Opalania się na maśle, oliwie, oleju i oliwce dla dzieci – efekty. 


 Czy obcinanie włosów przyspiesza ich wzrost? 


Jak zrobić pedicure w domu? Jak wygląda mój pedicure krok po kroku?


Leczenie trądziku tabletkami – skutki uboczne po tygodniu.


Podobne posty

Napisz komentarz