Problemy z hybrydą. Dlaczego lakier hybrydowy nie chce się trzymać? Hybryda odpada płatami. Lampa nie utwardza paznokci.

Autor: Basia Smoter


Lakiery hybrydowe stały się bardzo popularne. Tak bardzo, że większość z Was ma w swoich domach lampy i zestawy do manicure hybrydowego i same na własną rękę próbujecie robić paznokcie hybrydowe z większym lub mniejszym sukcesem. Jednak może przyjść taka chwila gdy pojawi się problem z paznokciami hybrydowymi. Bo np podczas robienia hybryd lakier się nie utwardza, lub po dwóch dniach hybrydy odpadają. Co wtedy robić? Gdzie popełniacie błąd? Obserwując bloga, Facebook (Basia Smoter Blog) czy mój prywatny Instagram(basiasmoter) zdasz już sobie sprawę z tego, że problemem nie jest to, że hybrydy odpadają czy się nie utwardzają, a tylko będąc na bieżąco z moimi publikacjami zauważysz, jak uniknąć podstawowych błędów zarówno w krainie paznokci hybrydowych jak i wśród pielęgnacji ciała, włosów czy makijażu.  


   


dlaczego hybryda odpada


 


 Hybryda odchodzi od paznokcia


   


Hybryda odchodząca płatami z paznokci to bardzo częsty problem. Najczęściej odpadające hybrydy to wina źle przygotowanych paznokci. Warto przed nałożeniem bazy dokładnie – ale delikatnie zmatowić płytkę paznokcia i ją odtłuścić. Pamiętajmy – gdy podczas robienia hybryd dotkniemy czegokolwiek jeszcze nie gotowym paznokciem – nie ważne, czy jest to przed nałożeniem warstwy lakieru, czy topu – paznokcie trzeba ponownie przemyć cleanerem. Zmyjemy wtedy tylko nieutwardzoną warstwę a czynności możemy kontynuować dalej.
   


   Paznokcie za słabe na hybrydę, tłusta płytka paznokcia


   


Powodem odpadania hybryd może się również okazać fakt, że Twoje naturalne paznokcie są zbyt słabe i kruche aby utrzymać na sobie hybrydę. Twoja płytka paznokciowa może również okazać się za tłusta. Z płytką paznokciową jest tak samo jak z włosami, czy skórą twarzy – tak samo może być odwodniona czy tłusta. W przypadku gdy faktycznie twoja twarz się szybciej świeci i musisz często myć głowę to najprawdopodobniej masz również tłustą płytkę paznokcia. Musisz wtedy większą uwagę zwrócić na prawidłowe przygotowanie paznokci przed hybrydą. Tak jak wspomniałam wcześniej kluczem do sukcesu może się tutaj okazać dokładne zmatowienie i odtłuszczenie paznokci przed nałożeniem bazy. Może się okazać, że przemycie paznokci cleanerem to dla Ciebie za mało. Rozwiązaniem w takim wypadku będzie użycie specjalnego odtłuszczającego primera, który nie tylko odtłuszcza płytkę paznokcia, ale również usuwa z niego wilgoć – mamy wtedy większą gwarancję, że nie rozwinie się nam na paznokciu podczas noszenia hybryd czy żeli np grzybica.  


     
> Primer do paznokci. Odtłuszczacz. Jak stosować primer do hybryd. 


   


 Zbyt grube warstwy lakieru hybrydowego


   


Zwróć uwagę również na to, czy nie nakładasz zbyt grubych warstw lakieru hybrydowego na paznokcie. Lepiej nałożyć więcej warstw cienkich, niż jedną “konkretną” ;). Cienkie warstwy lepiej i szybciej się utwardzą. Będą wyglądać bardziej estetycznie i co najważniejsze zmniejszą ryzyko zalania skórek. 


   


 


   Zalanie skórek hybrydą


   


Nawet minimalne zalanie skórek lakierem hybrydowym powoduje, że powietrze dostaje nam się pod lakier, a w efekcie tego hybryda będzie po pierwsze mało estetycznie wyglądała, a po drugie zacznie się nam odlepiać od paznokcia – w końcu odpadnie. Gdy zalejemy skórki np drugą warstwą lakieru hybrydowego przed utwardzeniem możemy delikatnie usunąć nadmiar lakieru ze skórki patyczkiem lub zmyć nałożoną warstwę cleanerem i nałożyć ją raz jeszcze – praktyka czyni mistrza 🙂 


   


   


 
Lampa nie utwardza paznokci hybrydowych


   


Odpadanie paznokci hybrydowych może być spowodowane złą jakością lakierów, lub już zużytą lampą. Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że żarówki w lampach mają swoją moc i żywotność. Im większa moc tym lepiej lampa powinna utwardzić paznokcie. Tak samo nowiutka lampa lepiej utwardza paznokcia niż ta, której używamy od dwóch lat – pomimo tego, że dalej świeci. Tu nie chodzi o to, że trzeba kupić nową lampę ale po prostu wymienić w niej żarówki gdy przestaną utwardzać 🙂  


  


 


Zgadzam się, że problemy związane z hybrydami, szczególnie na początku są uciążliwe i dodałabym, że problem tym nie jest niedoświadczenie – ale raczej brak podstawowej wiedzy i znajomości branży kosmetycznej. Ten problem może wydawać Ci się skomplikowany, ale już z kolejnym wpisem na blogu zdasz sobie sprawę z tego, że idealne paznokcie hybrydowe są na wyciągnięcie ręki. Obserwując bloga, Facebook (Basia Smoter Blog) i Instagram(basiasmoter) zaczniesz zauważać jak moje metody i kosmetyki, których używam genialnie działają. I jestem przekonana, że Tobie też pomogą. Tradycyjnie odsyłam również do innych ciekawych linków.


   


 


  


> Co zrobić, aby włosy przestały się puszyć? Moje skuteczne metody.


Jak zrobić paznokcie hybrydowe. TOP 5 instrukcji nakładania hybryd krok po kroku.


Jak zrobić peeling kawowy w domu? Ujędrniający peeling domowej roboty.


> Proste i pyszne ciasto czekoladowe. Wyjawiam, mój sekretny przepis.


> Po 8 miesiącach wreszcie wyleczyłam trądzik. Zobacz co mi pomogło.


Jak wyprzedziłam nowotwór? Rak szyjki macicy.


   hybryda nie chce się utwardzić
 


Podobne posty

Napisz komentarz