Jak często zmieniać jednorazowe maszynki do golenia? Czy jednorazowe maszynki do golenia można używać tylko jeden raz?

Autor: Basia Smoter


Chyba każdy w swoim życiu ma styczność z jednorazowymi maszynkami do golenia. Ale pojawia się problem – skoro maszynka jest jednorazowa to czy trzeba kupić nową maszynkę po każdym użyciu? No właśnie, kiedy trzeba wymienić maszynkę do golenia? I czy używanie maszynki do golenia wiele razy jest bezpieczne?


 


 


Maszynki do golenia


 


W dzisiejszych czasach w maszynkach do golenia można przebierać. Są maszynki z trzema czy pięcioma ostrzami, bądź z jakimiś powłokami łagodzącymi z przeróżnymi nawet zapachowymi rączkami. Jest w czym wybierać, ale czy trzeba płacić dużo za maszynkę do golenia skoro ta tańsza też nas ogoli? Moim zdaniem wygoda golenia jest ważna, ważne jest też ostrze. Dobre nożyki w maszynce do golenia pozwalają na użycie jej kilka razy. No właśnie, ale czy maszynek jednorazowych nie powinno się używać tylko raz?


 


 


Czy używanie gąbek do mycia ciała jest bezpieczne?Kiedy wymienić maszynkę do golenia?


 


Jak zdążyliście zauważyć na blogu już nie raz – ja stawiam na higienę i życie bez zbędnych bakterii. Moglibyście więc podejrzewać, że napiszę Wam: maszynkę do golenia trzeba wyrzucić po każdym użyciu. Ale ja tak nie robię. Maszynkę do golenia zmieniam gdy przestaje dobrze golić – czasami są to 3 tygodnie, czasami troszkę więcej. Wszystko zależy od częstotliwości golenia i jakości maszynki. Trzeba jednak pamiętać aby maszynkę oczyszczać, ponieważ maszynka na której gromadzą się bakterie – lub nie daj Boże, która rdzewieje jest zapalnikiem przeróżnych podrażnień po goleniu.


  


 
Czy można kołdrę i poduszki prać w pralce?


 
Czerwona skóra i podrażnienia po goleniu.


 


Podrażnienia po goleniu, czerwone kropki, swędząca skóra to oznaka, że coś z naszym goleniem jest nie tak. Być może z naszą maszynką. Warto zadbać o to aby maszynka nie była ciągle mokra, upewnić się że tylko my z niej korzystam i co najważniejsze – przed użyciem maszynki po raz kolejny warto ją zdezynfekować. Skóra po goleniu często jest bardzo wrażliwa, więc po dokładnym jej osuszeniu powinno się zastosować delikatne łagodzące kosmetyki.


  


Ale jestem strasznie ciekawa jak często Wy wymieniacie maszynki do golenia? Czy po każdym użyciu kupujecie nową? 


 


 


Ampułki na wzmocnienie włosów i przeciw wypadaniu włosów. Czy one faktycznie działają?


Co to jest darsonval? Jak darsonval wpływa na skórę?


Co wpływa na trądzik u osób dorosłych?


Czy lakier niszczy paznokcie? Wpływ lakieru na płytkę paznokcia.
 


 
Podobne posty

Napisz komentarz