Pierwsza wizyta u dentysty. Dziecko u stomatologa. Jak przekonać dziecko do wizyty u dentysty. Leczenie mleczaków. Dentysta dziecięcy Wadowice.

Autor: Basia Smoter


Każdy kto ma dziecko prędzej czy później zada sobie pytanie: kiedy iść z dzieckiem pierwszy raz do dentysty? Jak zachęcić dziecko do wizyty u dentysty? Czy zęby mleczne się leczy i jak wygląda znieczulenie przy leczeniu zębów u małych dzieci? Przyszła pora i na nas. Chodź wydaje mi się, że poszliśmy pierwszy raz do dentysty z Olafkiem dosyć późno, bo gdy miał 3 lata. Ale ząbki mył chętnie, miał bialutkie nic go nie bolało, więc nic nie dawało takich przesłanek żeby iść do dentysty z dzieckiem. Teraz z punktu widzenia wiem, że mogliśmy zrobić wizytę kontrolną wcześniej. Drugim bardzo ważnym aspektem jest znalezienie dentysty dziecięcego lub dentysty dla dzieci, który ma do nich podejście. Na szczęście trafiliśmy na wspaniałego dentystę dla dzieci w Wadowicach. Jeśli chce ktoś namiary to na końcu wpisu podam dane naszej dentystki.


 

pierwsza wizyta dziecka u dentysty
 


 Pierwsza wizyta dziecka u dentysty. Jak wygląda?


 


Kiedy iść z dzieckiem na pierwszą wizytę do dentysty? Wyczytałam gdzieś, że gdy dziecko ma około 6 miesięcy i wyszedł mu już pierwszy ząb. Wychodzi na to, że pierwszy raz z Olafkiem do stomatologa poszliśmy dużo później. Trafiliśmy na świetną dentystkę, która pierwsze przeprowadziła takie spotkanie adaptacyjne. Olaf był zachwycony wizytą u dentysty. Zaczynając od tego, że jeździł na fotelu w górę i w dół, oglądał bajki na telewizorze, bawił się tym zasysakiem i  wciągnął całą wodę z kubeczka. Był przeszczęśliwy. Bez problemów otwierał buzie do sprawdzania zębów. Dentystka raz za czas do gilgotała powietrzem po szyi, a na koniec dostał od niej mały samochodzik. Było to wisienką na torcie do tego stopnia, że kilka dni później Olafek chciał w nagrodę za bycie grzecznym iść do dentysty 🙂 Pierwsze wrażenie jest najważniejsze i cieszę się, że wybraliśmy akurat tą dentystkę, bo dzięki temu że ma takie świetne podejście do dzieci Olafek chodzi leczyć ząbki z ogromnym entuzjazmem i już nie może się doczekać kolejnej wizyty.


 


 Jak wygląd leczenie zębów mlecznych u małego dziecka?
 


Zastanawiałam się czy zęby mleczne u dzieci się leczy? Bo przecież i tak wypadną. A jeśli tak to jak wygląda znieczulenie małych dzieci u dentysty? W naszym wypadku jest kilka małych dziurek. Olafek nie ma założonej takiej plomby jak dorosły, nie było wiercenia – bólu – znieczulenia. Dentystka z tego co mi tłumaczyła oczyściła mu te dziurki i nałożyła takie plomby lecznicze, które i tak za parę lat się wykruszą. Dlaczego? Ponieważ małe dziecko nie jest w stanie mieć tak długo otwartej buzi, a nie ma co zniechęcać dziecka i trzymać mu buzie otwartą na siłę skoro taki zabieg jest wystarczający. Tym bardziej, że to mleczaki i może wypadną wcześniej niż wykruszy się plomba. Więc jeśli zastanawiasz się jak jest znieczulane małe dziecko u dentysty podczas leczenia ząbków. Nie masz co się bać, bo może być tak jak to było w naszym przypadku i w ogóle dziecko nie będzie znieczulane bo to znieczulenie nie będzie potrzebne. Leczenie zębów Olafka kompletnie nie bolało, nic takiego nie mówił – nie grymasił – a dodatkowo był szczęśliwy do tego stopnia, że gdy ustalaliśmy termin kolejnej wizyty i Pani asystentka pytała się Olafka kiedy ich znowu odwiedzi on z entuzjazmem stwierdził, że jutro. Niestety do dobrych dentystów trzeba czekać w kolejce i to kwestia około 2 miesięcy.


 Stomatolog Monika Serafin Kanik  opinie Wadowice

 

Ile kosztuje wizyta dziecka u dentysty?


 


Nasza pierwsza wizyta u stomatologa była bezpłatna. Nie wiem czy to kwestia tego, że praktycznie cała moja rodzina chodzi do Pani Moniki leczyć zęby, czy po prostu takie wizyty adaptacyjne są darmowe. Co do leczenia mleczaków. My ostatnio za takie leczenie dwóch dziurek, które opisałam Wam powyżej zapłaciliśmy 100zł. Pewnie wszystko zależy od tego jak bardzo ząbki są zepsute i ile czasu oraz materiału trzeba im poświęcić. Jednak wydaje mi się, że 100zł za prywatne leczenie dwóch zębów u dziecka i to w takim przesympatycznym gabinecie to wcale nie dużo i nie żałuje tych pieniędzy.


 Dentysta dla dzieci, stomatolog dziecięcy w Wadowicach. Opinie


 


Najlepszym dentystą dziecięcym w Wadowicach – bo takiego szukaliśmy okazała się dla nas Pani Stomatolog Monika Serafin – Kanik. Dlaczego o tym piszę? To nie jest żadna reklama, moja stomatolog nie ma pojęcia, że piszę ten wpis a sama szukałam informacji o dentystach dla dzieci w Wadowicach i niewiele ich znalazłam. Ja osobiście jestem z usług Pani Moniki Serafin – Kanik zadowolona, a Olafek zachwycony. Gabinet Stomatologiczny w którym przyjmuje znajduje się na Lwowskiej 78. Ja szczerze polecam – i dla dorosłego, i dla dziecka 🙂 Przemiła, uśmiechnięta i pogodna dentystka 🙂 


 


 
> Wyrwanie ósemki. Jak wygląda? Czy wyrwanie zęba boli?


> Jak wybieliłam zęby w domu. Efekty i zdjęcia.


> Soniczna szczoteczka do zębów. Foreo Issa – opinie.


Darsonval – sposób na wypadające włosy.


Zaczerwienienie na twarzy, czerwona twarz. Jak wyleczyć trądzik różowaty?


 


 
Podobne posty

Napisz komentarz