Prezent dla niemowlaka, pomysły na prezenty dla niemowlaka.

Autor: Basia Smoter


Jaki prezent kupić niemowlakowi na gwiazdkę? Propozycje prezentu dla niemowlaka. Muszę przyznać, że sama jestem bombardowana pytaniami o to co i kto ma kupić mojej małej Nelce na gwiazdkę, mikołaja, czy zbliżające się urodziny. Stąd też uznałam, że ten temat na blogu powinien się znaleźć, ponieważ nie jedna osoba boryka się z tym problemem. Misie moje kochane, jeśli zastanawiacie się co kupić małemu dziecku na prezent, to mam coś dla Was. Wpis poświęcony właśnie tematyce prezentowej, ale to nie będzie typowy prezentownik. To będzie wpis dla ludzi, którzy chcą przede wszystkim oprócz pieniędzy na prezent poświęcić czas i serce. Ja piszę ten wpis z punktu widzenia młodej matki, ale myślę, że matka na każdym etapie swojego macierzyństwa ucieszy się z propozycji, które Wam przedstawię.


 


prezent dla niemowlaka
  Prezenty dla niemowlaka 


      


Małe dziecko jest szczęśliwe wtedy, gdy szczęśliwa jest jego mama. To nie jest żadne odkrycie, że dziecko tak samo jak dorosły chłonie atmosferę z otoczenie. A jakie otoczenie dla dzieciaczka jest najlepsze? Takie, które daje mu możliwość rozwijania się i poznawania świata w spokoju, w harmonii, w miłości i najlepiej z osobami, które w tym szczególnym czasie są dla niego całym światem. Jak ułatwić prawidłowy rozwój dziecku? Dać mu czas jego własnej mamy. To takie banalne, ale zazwyczaj banalne rozwiązania są najtrudniejsze. Myślę, że każda mama odetchnie i pozwoli sobie zwolnić, wtedy gdy podczas odwiedzin przyjaciółki, koleżanki, siostry czy sąsiadki ta ją troszkę odciąży – szczególnie gdy dziecko nie rozumie, że czasami musi być na chwilkę odłożone. I domaga się bycia non stop w kontakcie z mamą. Tak, wiem – niektóre dzieci nie tolerują, gdy ktoś inny je nosi, czy się z nimi bawi. I oto przychodzę z pomocą. Możesz w czasie waszej kawki poprasować młodej mamie pranie, czy wyciągnąć garnki ze zmywarki lub najzwyczajniej w świecie wyciągnąć pranie z pralki i powiesić je na suszarce – bo bardzo prawdopodobne, że mama o tym zapomni i następnego dnia będzie musiała znowu je prać. To takie proste, a uwierz wdzięczność jaką zyskasz będzie nieoceniona. Samopoczucie matki i świadomość, że nie będzie musiała po usypianiu dziecka robić tego, czy tamtego bardzo ją uszczęśliwi. Być może z tej okazji pozwoli sobie nawet na drzemkę przy zasypiającym dziecku.  


    


 


Taka harmonia i spokój niewątpliwie posłużą relacji matka – dziecko, ale również wzbogacą Twoją relację z młodą mamą. Oprócz tego zawsze możesz podrzucić młodej mamie słoik z zupą, aby zjadła na szybko coś zdrowego – wiem po sobie, że rzadko kiedy ma się czas na gotowanie – szczególnie na początku przygody z macierzyństwem. Oczywiście jeśli dziecko sypia spokojnie, to problemu nie ma. Kumulacją jednak stają się bóle brzuszka, czy zębów. Które przemęczają nie tylko maluszka, ale przede wszystkim jego mamę.  


    


co kupić na prezent dla niemowlaka


 
 


Musisz przyznać, że póki co nic trudnego i nie do zrobienia nie napisałam. Wiem ze swojego doświadczenia, że te rzeczy przynoszą największą przyjemność i wdzięczność. Ale wiecie co mi się marzy ? I jestem pewna, że marzy się tysiącom matek, które same wychowują dzieciaki i są z nimi 24/24. Marzy mi się, aby ktoś zabrał mi dzieciaki na spacer. Takie proste – prawda? Dzieciaki są błogosławieństwem i pragnieniem wielu kobiet. Ale kiedy pojawiają się na świecie jeszcze większym pragnieniem staje się chwila spokoju. Możliwość resetu i wyłączenia trybu czujność. Świadomość tego, że można zamknąć oczy i zasnąć chociaż na 30 minut bez nasłuchiwania. Godzinka na zrobienie sobie samej paznokci, czy wzięcia długiej kąpieli. A może godzina na wizytę u kosmetyczki, fryzjera, czy masażysty? O tak, tego potrzeba młodym mamą. 


 


 


 


Sama wiem, że mamy potrzebują zrozumienia. Z Badań przeprowadzonych dla marki Baby Dove wynika, że oczekiwania otoczenia wobec mam, są nie mniejsze niż, te które same sobie stawiają – aż 89% kobiet czuje przymus bycia idealną mamą, dlatego ponad połowa z nich czuje, że czasem nie daje rady. Jeśli zatem kobieta nic nie mówi, wcale nie oznacza, że nie potrzebuje pomocy.  


      

prezenty dla młodych mam


pomysłowy prezent


 

Pomysł na prezent dla niemowlaka.  


   


A jak zaproponować pomoc młodej mamie? Jak sprawić aby pomoc stała się prezentem?


Mam pewien pomysł, który może Ci pomóc. Weź kartkę, napisz na niej coś w stylu “Voucher na 2 godzinny spacer cioci z dziećmi”, “Kupon uprawniający do pozostawienia dzieci na noc z babcią”, “Bon na darmowe prasowanie prania” . Jestem przekona, że taka karteczka dorzucona do prezentu na 100% spowoduje uśmiech na twarzy młodej mamy. A co dla dzieciaczka? Proponuje coś przydatnego. Może zestaw delikatnych kosmetyków dla dziecka i skarpetki lub gryzaczek?  
  


Mam nadzieję, że mój pomysł na prezent dla świeżo upieczonej mamy się Wam spodobał, bo ja jestem przekonana, że mama będzie zachwycona z takiego prezentu dla siebie i maluszka.


  


Buziaki i widzimy się na instagramie, Wasza Basia.  


  


złamany palec w nodze u dziecka
 
Podobne posty

Napisz komentarz