Czy mogę mieć wyrzuty sumienia? A może Ty je masz?

Autor: Basia Smoter

Muszę się Wam do czegoś przyznać. Mam wyrzuty sumienia. Mam wyrzuty, że jako matka co jakiś czas decyduje się włączyć dzieciakom telewizję. Odnoszę wrażenie, że czasami w inny sposób bym sobie po prostu nie poradziła z ogarnięciem domowych obowiązków, a takie rozwiązania zapewnia mi ciszę i spokój na czas powyżej 10minut. Szaleństwo, prawda ? Ręka w górę, kto to rozumie? Tyle się teraz nagłaśnia, że dzieciaki nie powinny siedzieć przed ekranem. To we mnie buduje poczucie tego, że nie jestem matką idealną, że w jakimś stopniu ich krzywdzę. Dlatego jak tylko mogę szukam tej równowagi. Czasami z gorszym, a czasami z lepszym skutkiem. Dziś na poprawę humoru wspomnę tylko troszkę o tym lepszym;).

Bajki dla dzieci

Staram się selekcjonować to co oglądają dzieciaki. Najczęściej decydując się na bajki, które zaszczepiają w nich wartości i budzą pozytywne emocje. Czasami też włączam im program dzięki któremu mogą z zachwytem podziwiać świat. Chociaż wtedy nie do końca mam pewność, czy tą naturą w programie nie będzie obdzieranie skóry przez lwa z biednej gazeli poprzedzone pościgiem budzącym krew w żyłach. Chyba już dla spokojnej nocy, bezpieczniejsze jest włączenie dzieciakom „Psiego patrolu”.

Dla mnie istotnym faktem jest to, że bajka ta nie „odmóżdża” moich dzieciaków i w sposób pozytywnie zabawny (a nie durny i żałosny – jak to się ma w znacznej większości bajek) ich rozśmiesza, buduje pozytywne wrażenia i sprawia, że widzą jak ważna jest przyjaźń i kontakty społeczne. A słowa „Nie wyrzucaj, wykorzystaj” – zna chyba już każdy. I to nie tylko u mnie w domu, prawda?

Zabawki dla dzieci

Podobnie z zabawki dla moich urwisów. Stawiam na jakość. Nie toleruję rozpadania się w rękach i ostrych krawędzi. A w ostatnim czasie doceniam gdy mogę je spokojnie przemyć wilgotną szmatką -daje mi kolejne poczucie bezpieczeństwa. Jeśli Nelka się uprze, że musi zabrać swój ulubiony samochód Psiego patrolu ze sobą wszędzie – oczywiście z pieskiem, którego milion razy wkłada na fotel kierowcy i wyciąga :). A ja później mam możliwość oczyszczenia zabawki – to jest super. Jak to dobrze, że na rynku dostępne są bezpieczne zabawki z ulubionymi postaciami z bajek dzieci. Może pokażę Ci tutaj co z najnowszej kolekcji Psiego Patrolu znajduje się u nas w domu. Jeśli macie dzieciaki to z pewnością zrozumiecie tą fascynację zabawkami. A jeśli nie – to uwierzcie, że Psi Patrol wydaje się być idealnym tematem zabawki na prezent i odnoszę wrażenie, że zawsze sprawi radość nie tylko dzieciom, ale i rodzice będą szczęśliwi, że dziecko dostało coś czym będzie się bawić a przy tym jednocześnie będzie rozwijało swoją kreatywność. Pociecha przecież nieraz odwzorowuje historie z bajki lub tworzy swoje własne historie i wciela się w role Marshalla, Sky, czy może Rubla?. Ważne, że ta zabawa to pozytywne i bezpieczne dla dzieciaków przeżycia. Myślę, że zaspokoi to również w pewnym stopniu wyrzuty sumienia rodzica, bo przecież skądś to dziecko ten Psi Patrol zna;).

Zabawki Psi Patrol

Zawsze rodzic może być z siebie dumny, że lepiej żeby dziecko znało bohaterów, którzy stawiają na przyjaźń i pomoc innym tak jak to się ma w bajce chociażby “Psi Patrol” niż ogląda challenge w najlepszym wypadku nie toksyczne, a nic nie wnoszące w życie typu – ile chrupek na minutę zmieści się w ustach – sama wiesz jakie treści są na YT :/ .  Moje dzieciaki z najnowszej kolekcji Psiego patrolu posiadają m.in samochód Chassa – jest genialny – świeci, wydaje przyjazne odgłosy, dołączone do niego były chwytaki którymi można strzelać. No i HIT – transformuje się. Chowa i opuszcza swoje koła w zależności do tego czy dziecko chce przeżyć podniebną przygodę, czy pomóc komuś z pozycji naziemnej. Ahh te moce super bohaterów 🙂 .

Zabawki z tej kolekcji są świetne również do kolekcjonowania i idealnie do siebie pasują. Spokojnie można kupić dodatkowo psie figurki, które po naciśnięciu guziczka na ubranku pieska będą się świeciły budząc zachwyt dzieci. Taka figurka zawsze może przejąć stery samochodziku, czy to wspomnianego wyżej, czy któregoś z mniejszych. Jednak zaznaczę, że w zestawie do każdego pojazdu dołączony jest już piesek, tak by dziecko od samego początku miało możliwość wcielenia się pozytywną role i pochłonąć się zabawą.

Mighty Pups Charged up

Seria, którą Ci pokazuję to Mighty Pups Charged up – mamy więc do czynienia z kosmicznymi i odlotowymi epizodami, gdzie wyobraźnie pobudza nie tylko dźwięk ale i światło. Moje dzieciaki ją uwielbiają. Nelka nosi pieska ze sobą na każdy spacer, a Olafek który kocha kosmos idealnie odnajduję się w tematyce. Bo umówmy się, który chłopiec nie lubi rakiet, wystrzeliwania chwytaków i transformacji? A ja od siebie dodam tyle, że te zabawki są wykonane z dbałością o detale i przede wszystkim są bezpieczne dla dzieciaków, a moje brzdące zdążyły je już przetestować wytrzymałościowo. Jestem ciekawa czy Wasze dzieciaki również szaleją na punkcie Psiego Patrolu?
Do zobaczenia w kolejnym wpisie i jak zawsze na moim prywatnym instagramie (@basiasmoter).
Buziaki, Basia

Podobne posty

Napisz komentarz