Trądzik na plecach. Przyczyny trądziku na plecach. Dlaczego mam trądzik na plecach?

Autor: Basia Smoter
Temat trądziku to temat rzeka. Temat, który jako wykwalifikowana kosmetyczka i osoba która przez niego przeszła/ przechodzi podejmę. Trądzik nie ma tylko wpływu na to jak wyglądamy ale również na to jak się czujemy. Często jest nawet przyczyną depresji. Problem trądziku spotyka wcześniej czy później większą część społeczeństwa, dlatego wpisy na ten temat będą pojawiać się regularnie. Dziś o tym co jest przyczyną trądziku i krostek na plecach.

   
Tak naprawdę przyczyn może być wiele, może to być m.in:
– niewłaściwy szampon do włosów lub żel pod prysznic
– niedokładna higiena
– brak złuszczania naskórka
– długo nie wymieniana gąbka
– odzież/piżama z “nieoddychających” tkanin
– podrażnienia 
– długo nie prana piżama/pościel
I tutaj kochani trochę przed Wami się rozbiorę i napiszę kiedy u mnie pojawiają się wypryski na plecach i dlaczego. Latem, kiedy skóra się poci jest szczególnie wrażliwa na wszelkie infekcje u mnie pojawiają się czasami pod ramiączkami od stanika. Ramiączka od stanika cały dzień poruszają się po naszym ciele, dlatego nie trudno o dodatkowe podrażnienia. Wtedy zazwyczaj zmieniam tradycyjny stanik na top sportowy lub daję całkowicie odpocząć ciału 😉 i problem znika. 
Jednak pamiętajcie, że wszystko to co się dzieję na naszej skórze jest odzwierciedleniem stanu naszego zdrowia i zaburzeń w organizmie. Prawda jest taka, że u jednych osób trądzik może być reakcją alergiczną, u innych objawem problemów z hormonami, a jeszcze u innych może tak się objawiać nietolerancja pokarmowa. Można wiele rzeczy wymieniać ale wydaje mi się, że samemu trzeba próbować oczyszczać organizm, zmieniać sposób życia i pamiętać, że nie zawsze dermatolog jest w stanie nam pomóc. Warto odwiedzić m.in dietetyka, ginekologa czy endokrynologa.


Podobne posty

Napisz komentarz