Woda z ryżu na włosy. Woda ryżowa, właściwości – włosy. Efekty po płukance z ryżu.

Autor: Basia Smoter


Kiedy kilka miesięcy temu usłyszałam o wodzie ryżowej na włosy i pomyślałam, że przecież taka posolona woda z ugotowanego ryżu to tak “nie bardzo” na włosy.  I miałam rację, ponieważ osolona woda z ugotowanego ryżu średnio nadaje się do pielęgnacji twarzy i włosów. Cały myk polega na tym, aby surowy ryż zalać gorącą wodą i w taki sposób do wody “wejdą” te wszystkie dobrodziejstwa z ryżu – a mowa tutaj o m.in o witaminie E, cynku, żelazie, magnezie, potasie czy innych cennych związkach i mikroelementach które świetnie wpływają na kondycję i wygląd włosów, ale i nie tylko, ponieważ taka woda super załagodzi podrażnienia na twarzy – gdy zastosujemy ją do przemywania skóry. Koreanki podobno tą wodę dodają również do kąpieli. Ja jednak do kąpieli wole dodawać olejki, a wodę ryżową stosować do włosów. Jak używać wody ryżowej na włosy?


 

woda ryżowa włosy


 


Woda ryżowa na włosy 

Najlepiej do tego zabiegu zastosować ryż ekologiczny. Jest on już dostępny chyba wszędzie, ale prawda jest taka, że gdy wodę ryżową uzyskacie ze zwykłego ryżu dostępnego w woreczkach – tak jak ja to zrobiłam to nie umrzecie :). Ryż z woreczka wsypałam do miseczki i zalałam około 400ml gorącej przegotowanej wody. Pomieszałam wszystko chyba z 4 minutki, aż woda zmętniała. Następnie tak jak zawsze umyłam włosy, darowałam sobie tylko nakładanie odzywki na włosy – ponieważ nie chciałam aby ta przekłamała efekt jaki uzyskam wodą ryżową. Po zmyciu szamponu przepłukałam włosy wodą z ryżu – oczywiście wcześniej odcedziłam ryż o wody :). I tutaj moje kochane informacja, nie wyrzucamy tego ryżu który został – niebawem pojawi się przepis na super domowy kosmetyk z wykorzystaniem właśnie tego ryżu. Nie możecie tego przegapić, więc upewnijcie się, że obserwujecie bloga i lubicie Basia Smoter Blog na Facebooku – będzie zachwycone tym prostym, domowym kosmetykiem – gwarantuje :). Czy zmywać wodę ryżową z włosów? Ja nie zmywałam. Woda nie pozostawiła, żadnych osadów na włosach. Wiem, że dziewczyny które mają ciemniejsze włosy mogą widzieć na włosach lekki osad – jednak sama nie mam ciemnych włosów, więc tej informacji Wam nie potwierdzę. Ciemnowłose mogą pokusić się o spłukiwanie wody z włosów, jeśli zauważą na nich osad. Jednak, szczerze? Woda ta, jak każda inna płukanka daje efekt do kolejnego mycia i z opłukaniem włosów sprawiasz, że i ta woda z włosów “zlatuje”. Więc jeśli decydujesz się na opłukanie włosów po wodzie ryżowej – to naprawdę niewielką ilością. Moje włosy po płukance prezentują się tak jak na zdjęciu powyżej. Dodam raz jeszcze, że nie ma na nich ani grama odżywek, serów, czy kosmetyków do stylizacji. Są miękkie, gładkie i mają objętość. Z początkiem gdy suszyłam włosy wydawało mi się, że mogą być one poplątane – ale to mylne złudzenie. Jestem 3 godzinki po niespłukanej płukance z wody ryżowej i włosy są idealne, nie ma na nich żadnego nalotu, nie są sklejone, poplątane ani nic nie czuję na włosach. Włosy są mięciutkie, okiełznane – ale nie ulizane, i przede wszystkim mają dodatkową objętość. Gdybyście były zainteresowane szamponem jakiego teraz używam to jest to Schwarzkopf Bc Oil Miracle Brazilnut Szampon do Włosów Farbowanych, jest on bardzo wydajny, stosuje go już ponad miesiąc i naprawdę polecam. Jak na serię profesjonalnych kosmetyków hairtherapy wcale nie kosztuje dużo. Możecie zerknąć tutaj. Ja go dostałam w paczce prasowej od Schwarzkopf, zresztą czasami paczki z nowościami które dostaje pokazuje Wam na moim instagramie – basiasmoter, więc mogliście go już widzieć. I jak widzicie warto mnie obserwować na instagramie 🙂 .


 

woda z ryżu włosy
 

Mam nadzieję, że wizja nowości kosmetycznych na rynku przed premierą w sklepach i moje pogadanki w relacjach na instagramie sprawią, że już nie będzie żadnej osoby, która jeszcze nie obserwuje basiasmoter – na instagramie. Jak dobrze wiedziecie problemem w wyglądzie włosów bardzo często nie jest ich zaniedbanie, ale brak podstawowej wiedzy o odpowiednich kosmetykach i trikach – niebawem więcej wpisów na ten temat, a nie przegapicie ich lubiąc Basia Smoter Blog na Facebooku. Tradycyjnie odsyłam Was również do innych świetnych wpisów. Buziaki, Wasza Basia.

> Sposób na zniszczone końcówki. Strzyżenie gorącymi nożyczkami.


> Darsonwal – gadżet na pobudzenie cebulek włosów do wzrostu.


> Cera z rumieńcami, cera naczynkowa – zobacz czego unikać.


> Jak się pozbyć czarnych kropek z nosa – poznaj krok 1.


> Maść ichtiolowa. Na jakie zmiany skórne działa najlepiej?woda z ryżu na włosy

 

 


Podobne posty

Napisz komentarz