Zgrzytanie zębami u dzieci przez sen. Owsiki, stres czy bruksizm? Jak leczyć zgrzytanie na zębach? Odkwaszanie i odrobaczanie organizmu.

Autor: Basia Smoter


Zgrzytanie zębami u dzieci w nocy to problem, który nie jest mi obcy. Jako małe dziecko zgrzytałam na zębach często i głośno. Teraz problem powrócił, zębami zgrzyta moje dziecko. Zaczęłam szukać i sprawdzać. Dlaczego dziecko zgrzyta na zębach? Okazało się, że nie tylko dzieci zgrzytają na zębach, a problem zgrzytania zębami dotyczy połowy dorosłych – często sobie z tego nawet nie zdajemy sprawy. Ja sama nie wiedziałam o tym, że ten problem dotyczy tak dużej części społeczeństwa. Bardzo często przyczyną zgrzytania na zębach są owsiki i stres. Zaświeciła mi się czerwona lampka – moje dziecko jest narażone na zbyt duży stres, lub problemem są pasożyty. Wnioski z tego i moje postępowania posunęły się jeszcze dalej.

 
zgrzytanie zębami u dzieci


 


Zgrzytanie na zębach a owsiki, odrobaczanie dziecka i rodziny.


 


W Polsce 80% ludzi ma minimum jednego pasożyta. Przerażające prawda? Fakt, że żyje w nas robak, którego żywimy i ma on świetne warunki aby się rozmnażać – to dla mnie szok. Ale tak logicznie, tutaj właściciele zwierząt też będą wiedzieć o co chodzi. Podam na przykładzie psów – podobno powinno się je odrobaczać dwa razy w roku, z kotami pewnie jest podobnie. Brak odrobaczania u zwierząt może spowodować kaszel, brak energii, wymioty, biegunkę, problemy z sierścią, podrażnienia skóry, wzdęcia itd…. Myślicie, że z ludźmi jest inaczej? Osobiście się dziwię, że przy mojej długiej anemii, a wyniki te widziała masa lekarzy – dermatologów, ginekologów, rodzinnych czy ordynatorów i onkologów – nikt nie zalecił testów na obecność pasożytów. Zlikwidowanie pasożytów  może się okazać kluczowe w walce z anemią, wypadającymi włosami i zmianami skórnymi w tym trądzikiem. Ja rozumiem, wtedy wystarczyłoby polecić odkwaszanie i odrobaczanie organizmu, picie wody z cytryną i soku z kapusty. Ograniczenie słodyczy, nabiału i mięsa, picie sody raz za czas pewnie by również pomogło. Ale od czego są recepty i drogie leki? Dobra, nie będę tutaj rozliczała lekarzy, których spotkałam na swojej drodze i których Wy również spotykacie. Prawda jest taka, że nowotwory rozwijają się w zakwaszonych organizmach, tak samo jak pasożyty. Jakby to powiedział mój mąż “to jest takie proste, że aż boli”. Przecież jesteś tym co jesz i żeby być zdrowym naprawdę nie trzeba wiele. Sokoro wiemy, że zakwaszony organizm łapie wszystko co popadnie, zaczynając od podatności na infekcje, przez problemy skórne, po pasożyty czy nawet nowotwory. Wystarczy utrzymać organizm w odpowiednim pH, a samopoczucie i zdrowie od razu się polepszy. Dlatego moje kochane przez najbliższy czas na blogu będzie seria o odkwaszaniu i odrobaczaniu organizmu. Czy Ty tego potrzebujesz? Zerknij poniżej.


  

 


Bezsenność, podkrążone oczy, kichanie…


 


Wiecie, że kichanie jest objawem owsicy? Kto z Was nie kicha? Najprawdopodobniej robi to 80% społeczeństwa – tyle osób co ma owsiki. Pasożyty bardzo często powodują takie objawy jak astma. Czytałam gdzieś, w tej chwili nie mogę znaleźć źródła, że odrobaczonym dzieciom bardzo często przechodzi astma – m.in. duszności i kaszel. Zadziwiające prawda? Wspomniałam wyżej o tym, że u psów kaszel powodują robaki – widzicie tą zależność? Bezsenność i podenerwowanie to również objawy pasożytów w organizmie. Anemia o której wspomniałam wyżej i problemy skórne: trądzik i blada lub szara skóra – to wszystko przez to, że jeśli już coś dobrego wkładasz do swojego organizmu to nie Ty to trawisz, a rodzina Twoich robaków – bo to nie jest jeden robak , to niezłe stadko – pasożyty bardzo szybko się rozmnażają. Mam 25 lat – nie wiem czy kiedykolwiek byłam odrobaczana. A ile razy jadłam owoce – niekoniecznie umyte, ile razy nie umyłam rąk przed szybką przekąską na mieście, ile razy w publicznej toalecie mogłam wdychać unoszące się w powietrzu jaja owsików? Nie da się uniknąć źródeł pasożytów, ale możemy skutecznie się odrobaczyć i zadbać o to by robaki, nie chciały na dłużej zagnieździć się w naszym organizmie. Bo dlaczego mamy traktować się gorzej niż psa, który jest odrobaczany dwa razy do roku a my? No właśnie, kto tu jest bardziej czysty? Nasze nigdy nie odrobaczane dziecko, czy mąż, czy zwierzak którego odrobaczamy regularnie?


 


  

Zgrzytanie na zębach u dziecka a stres.


 


Mój przedszkolak na zębach zgrzyta średnio dwa razy w tygodniu i zdarza się to od jakiegoś miesiąca. Podejrzewam, że może to być spowodowane właśnie stresem. Wszedł w grono starszaków, więc się wymaga od niego chwili skupienia – nie ma już tylko i wyłącznie samej zabawy. A mój nerwusek nie lubi jak mu coś nie wychodzi, a nocą to wszystko się w nim kumuluje i przeżywa dzień. Chodź mogą to być też pasożyty. Podobno testy laboratoryjne kału pokazują robaki tylko u 20% zarażonych. Uważam, że profilaktyka odkwaszania organizmu i troszkę soku z kiszonej kapusty i ogórków kiszonych jeszcze nikomu nie zaszkodziło :). Dlatego wprowadzamy w naszym domu profilaktykę odkwaszania i odrobaczania organizmu, która z pewnością wyjdzie nam na zdrowie. 


  


 


 


Jeśli chcecie być na bieżąco z informacjami o naszym odkwaszaniu organizmu o tym co dobrego pijemy, co zdrowego i apetycznego jemy. Wpływu odrobaczania organizmu na stan skóry i włosy oraz znaleźć informacje o powolnym wdrażaniu zdrowego odżywiania do życia pośród świetnych porad urodowych i nowości strefy beauty koniecznie obserwujcie Basia Smoter Blog na Facebooku, a moje prywatne życie możecie śledzić na instagramie – basiasmoter. Mam też kilka wpisów, które z pewnością Cię zainteresują:

> Rak szyjki macicy, udało mi się go pokonać. Moja historia.


> Przetrzymywanie włosów bez mycia. Sposób na przetłuszczanie się włosów?


> Domowe sposoby na pryszcze. Jak w domu wyleczyć trądzik?


> Paznokcie zniszczone po żelu i hybrydzie. Jak zregenerować paznokcie?


> Jak wygląda pierwsza wizyta u dentysty i leczenie mleczaków. Nasza historia.


> Psychologia koloru a seksualność. Zobacz, kto najczęściej zakłada czarną bieliznę.


 Podobne posty

1 komentarz

baginskistomatologia 9 listopada 2020 - 19:35

Jeśli dziecko zgrzyta zębami przez sen, to najlepiej udać się do stomatologa. Zgrzytanie zębami może powodować ścieranie się zębów, a to jest bardzo niekorzystne.

Odpowiedz

Napisz komentarz