Dlaczego podkład ciemnieje? Podkład się utlenia, przyczyny.

Autor: Basia Smoter


Większość kobiet z pewnością spotkała się z problemem podkładu, który na ich twarzy nagle ściemniał. Zrobiła się z niego widoczna i odznaczająca się na twarzy maska. Powstały na twarzy plamy z podkładu, który wydawał się wcześniej być idealny. Skutkiem tego stał się nieestetyczny i brzydki makijaż. Z pewnością jeśli nie Wam osobiście ściemniał podkład na twarzy, to kiedyś na pewno widziałyście dziewczyny ze zbyt ciemnym i odznaczającym się podkładem. Z góry zakładam, że podkład był kupiony w kolorycie skóry i ściemniał podczas noszenia, a nie był po prostu źle dobrany podkład. Jak dobrać odpowiedni podkład? Pisałam o tym tutaj – jeśli jeszcze tego nie widzieliście – polecam zerknąć. A jeśli jesteście ciekawe tego: dlaczego podkład ciemnieje, to zerknijcie niżej
 
dlaczego podkład ciemnieje
 

Najgorszy podkład ever.

 
Bardzo często podkład ma już taki “urok”, że ciemnieje – w fachowym określeniu utlenia się. I gdy wpiszesz jego nazwę w wyszukiwarce i sprawdzisz opinie, to przekonasz się szybko o tym, że kupno jego to był zły wybór. W tym wypadku pozostaje tylko pozbyć się tego kosmetyku i kupić coś lepszego. Jeśli nie wiecie jakie podkłady są najlepsze do Waszego typu skóry to polecam obserwować bloga i upewnić się, że lubicie Basia Smoter Blog na Facebooku – tam informuję o każdym nowym wpisie, a tymczasem już dla Was szykuję wpis o idealnych podkładach do każdego rodzaju skóry, uwzględniając poziom krycia. To się Wam z pewnością spodoba. Ale wróćmy do tematu.
  

Podkład wchodzi w reakcję.

 
To, że ktoś zachwala dany podkład i mówi, że jest cudowny, a w naszym przypadku podkład ciemnieje to nie oznacza, że ta osoba kłamie. Podkład może wchodzić w reakcję np. z twoim kremem, niedomytym środkiem do mycia twarzy, czy tonikiem. Warto też przed aplikacją podkładu poczekać na to, aby krem dobrze się wchłonął. Ale wróćmy do toniku. Ponieważ używanie toniku jest bardzo ważne. Bardzo często to nieprawidłowe pH skóry powoduję to, że podkład ciemnieje. Nawet najmniejsze zaburzenie w pH jest wstanie spowodować w dobrym podkładzie zmianę koloru. Dlatego używanie toniku, który normuje pH jest tak istotne. Zrobić dla Was zestawienie najlepszych toników jakie polecam?
 
 

Sebum

 
Jeśli Twoja skóra nadmiernie produkuje sebum (często i szybko się “świecisz”), to musisz wiedzieć: sebum wpływa na podkład nałożony na twarz. Podkład może ciemnieć i szarzeć. Dobrym wyjściem w tym przypadku, aby podkład zachował swój pierwotny wygląd jest stosowanie bazy. Baza jest blokadą dla sebum – aby nie pojawiło się na naszej skórze. Zaporą, która jednocześnie przedłuża trwałość makijażu, gwarantuje ładny i długotrwały makijaż oraz brak świecenia się. Ale szczerze? Uznaję bazę tylko w wyjątkowych okolicznościach, przy wielkich wyjściach i nie na co dzień. Jak możesz się domyśleć, działanie tego typu kosmetyku nie do końca może być obojętne dla skóry, która w szybkim tempie może się zemścić na Tobie wysypem krostek i pryszczy za to, że nałożyłaś na nią sylikon i próbowałaś ją “udusić”.
 
   
 

Dlaczego podkład ciemnieje?

  
Podsumujmy: jeśli Twój podkład zmienia kolor upewnij się, że Twoja skóra ma odpowiednie pH – tonizuj ją. Bardzo często spotykam się z dziewczynami, które mówią – na mnie każdy podkład wygląda źle. Naprawdę warto zwrócić uwagę na tonizacje twarzy. Jeśli to nie pomaga, to spróbuj nakładać podkład inny krem. Zauważ, czy po zmianie kremu problem zniknie. A jeśli nie? Wyrzuć podkład. Nie używaj go. Trafiłaś na bubel, lub produkt kompletnie niedostosowany do potrzeb Twojej skóry.
  
  
Jeśli jesteście ciekawe zestawienia najlepszych podkładów, tych które polecam to tak jak wspomniałam wcześniej, stworzę dla Was taki właśnie wpis już niebawem. Zachęcam Was do obserwowania bloga, bycia na bieżąco na Facebooku – Basia Smoter Blog, i obserwowania mojego życia prywatnego i nowości kosmetycznych jakie dostaję na instagramie – basiasmoter. Tradycyjnie podsyłam kilka ciekawych linków i do zobaczenia w kolejnym wpisie. Basia.
 
 
 
za ciemny podkładPodobne posty

Napisz komentarz