Izotek efekty. Przebieg leczenia, pogorszenie stanu cery. Powrót trądziku po Izoteku

Autor: Basia Smoter


Efekty po Izoteku są bardzo często spektakularne. Często oglądacie je tutaj na blogu, lub na grupie trądzikowej na Facebooku. Dzisiejsza historia jest historią Natalii. Efekty po Izoteku są widoczne gołym okiem. Jednak nie zapominajcie, że to nie są tabletki typu żelki witaminki – zawsze o tym przypominam. A Izotek to lek, który może w gigantyczny sposób obciążyć organizm i przyjmowanie tych leków powinno być poprzedzone badaniami i rozmowami z lekarzem. Jak dobrze pamiętacie ja również przeszłam leczenie i opisałam je tutaj Izotretynoina, skutki uboczne i efekty jakie uzyskałam po 8 miesiącach kuracji. Kuracja izotretynoiną tabletkami Axotret. To tyle w woli wstępu. Natalii bardzo dziękuję to, że poświęciła czas by opisać jej historię z Izotekiem i wyraziła zgodę na publikację zdjęcia efektów Izoteku u niej. izotek efekty
  


Izotek leczenie

Moja przygoda z trądzikiem zaczęła się już w podstawówce, od kiedy pamiętam miałam brzydsza cerę, niż wszystkie moje koleżanki. Przed rozpoczęciem kuracji izotekiem trafiałam niestety na niezbyt dobrych dermatologów, którzy chcieli mnie leczyć głownie witaminami i maściami do użytku zewnętrznego. Nic jednak nie dawało efektów, a z każdym miesiącem, rokiem było coraz gorzej. W wieku 15 lat trafiłam do dermatologa, który zaproponował mi leczenie Izotekiem i w grudniu 2015 rozpoczęłam kuracje. 


 


Izotek efekty 


Pierwsze 3 miesiące były najgorsze. Miałam ogromny trądzik na policzkach, który uniemożliwiał mi normalne funkcjonowanie. Nie byłam w stanie umyć normalnie twarzy, gdyż każdy dotyk powodował ból który za każdym razem kończył się płaczem. Nie byłam w stanie spać na boku bo nie dało się wytrzymać leżenia na policzkach. Mimo wielkiego problemu na twarzy nie miałam większych skutków ubocznych podczas brania Izoteku, jednak najgorsze było wysuszenie skory, która potrafiła odchodzić mi płatami dosłownie z całego ciała. Czasami dokuczały mi również bóle pleców jednak nie było to mocno uciążliwe. Wysuszenie skory również dało się zmniejszyć, podczas kuracji jak i po jej zakończeniu. Używałam jedynie kosmetyków firmy Cetaphil, emulsji do mycia twarzy oraz kremu nawilżającego, które poprawiały stan mojej skory. Na wysuszone usta stosowałam pomadkę Regenerum. Podczas leczenia malowałam się, jednak nie na co dzień, gdyż zmywanie makijażu było zbyt bolesne. Do twarzy używałam podkładu Paese Long Cover Podkład z jedwabiem, który jako jedyny był w stanie chociaż w malutkim stopniu poprawić wygląda twarzy.  


  

Efekty brania Izoteku zauważyłam po ok. tygodniu gdy zaczął się wysyp, który trwał około 3 miesiące, po tym czasie problemy na twarzy zaczynały powoli znikać, ale trwało to bardzo długo, nim zeszło mi wszystko minął ponad rok. Moja terapia trwała prawie 2 lata a od jej zakończenia minęły już 2 lata. W tym czasie dawki jakie brałam się zmieniały od 10mg do 40mg dziennie. 


 

 
tabletki izotek efekty


 


Nawrót po Izoteku

Po około roku od odstawienia Izoteku zaczął się nawrot, nie był on już tak duży jak przed rozpoczęciem kuracji, jednak było to już dość uciążliwe. Nadal nie mam spokoju z trądzikiem na twarzy, gdyż nic mi nie pomaga. Nie zdecydowałabym się ponownie na terapie, ponieważ branie Izoteku przez 2 lata strasznie zniszczyło mi mój układ odpornościowy, praktycznie co chwile jestem chora czego nie było przed rozpoczęciem kuracji. Po Izoteku pogorszył mi się wzrok oraz pamieć. Nie żałuje jednak podjętej decyzji o zażywaniu Izoteku ponieważ myślę, że gdyby nie ten lek moja twarz nie nadawałaby się do pokazywania publicznie. 


 
Z tego miejsca jeszcze raz bardzo dziękuję Natalii za jej historię. Jeśli Wy również chcecie się podzielić Waszymi historiami, to możecie znaleźć mnie na Facebooku – Basia Smoter Blog – tam też wrzucam informacje o wszystkich nowych wpisach, więc polecam Wam obserwować wyżej wymiony blogowy Facebook – staram się aby zawsze było tam ciekawie 🙂 . A oprócz tego mamy grupę trądzikowego wsparcia na Facebooku – Trądzik, leki, izotretynoina, porady, kosmetyki. Pomagamy. Dołączysz?.  . Tam też jest dużo wsparcia i pomocy. A mnie prywatnie możecie poznać na instagramie – basiasmoter. Właśnie odnośnie prywatności to muszę Wam opisać moją ciąże po Izoteku – ale o tym niebawem, więc jeśli temat Was ciekawi to tym bardziej zachęcam do bycia na bieżąco w moich mediach i włączenia powiadomień i obserwacji na Facebooku – Basia Smoter Blog

A jeśli chcecie poznać inne historie to polecam Wam zerknąć do zakładki trądzikklik


 


Buziaki i do zobaczenia w kolejnych wpisach, Wasza Basia.


 efekty po izoteku
 
izotek tabletki efekty
Podobne posty

Napisz komentarz