Golenie miejsc intymnych. Jak i czym golić miejsca intymne? Golenie miejsc intymnych u mężczyzn – opinie, porady.

Autor: Basia Smoter


Golenie miejsc intymnych czy też depilacja miejsc intymnych to są dwa tak naprawdę różne określenia. Więc, jak usuwać owłosienie z miejsc intymnych? Czy to jest zdrowe? Jak się golić w miejscach intymnych? Mamy XXI wiek i panuje ogólny kult gładkiego ciała, więc warto porozmawiać też o goleniu miejsc intymnych również u facetów. Jestem ciekawa jakie są Wasze opinie? Ale może rozszerzmy temat bardziej.
 


 


 
Co to jest depilacja?


 


Aby omówić temat golenia i depilacji musimy rozwiać pewne wątpliwości. Golenie to nie jest to samo co depilacja. Golenie polega na skróceniu bądź obcięciu włosa zaraz przy skórze. A więc, co to jest depilacja? Depilacja to wyrwanie włosa. Zatem już możemy wywnioskować, że tak samo różni się golenie miejsc intymnych o od depilacji miejsc intymnych. Podczas golenia miejsc intymnych usuwamy włosy np maszynką do golenia a podczas depilacji – wyrywamy je z cebulkami depilatorem…. – aaaauć.


 

Czy maszynki do golenia można używać tylko jeden raz?


  


 
 Jak golić miejsca intymne?


 


Już z założenia golenie miejsc intymnych jest mniej bolesne niż wyrywanie włosów łonowych depilatorem bądź woskiem. Wiadomo – każdy ma inną granicę bólu, ale nie spotkałam się jeszcze z osobą, która podczas depilacji brazylijskiej – czyli podczas wyrywania włosów z miejsc intymnych za pomocą wosku by nie cierpiała. Zabieg depilacji brazylijskiej miejsc intymnych można wykonać u kosmetyczki. Jeśli chcecie to opowiem Wam o tym zabiegu coś więcej.  Jak wygląda, ile może kosztować i skąd podczas tego zabiegu są usuwane włoski. 

Ale wróćmy do tematu golenia miejsc intymnych. 


 
Golenie miejsc intymnych maszynką do golenia.


 


Najbardziej popularna forma pozbywania się zbędnego owłosienia. Warto pamiętać, aby przed goleniem zwilżyć włosy, nanieś na nie piankę do golenia a najlepiej gdy przed goleniem zafundujemy sobie ciepłą kąpiel. Wtedy nie dość, że będzie się nam lepiej goliło to zmniejszymy ryzyko podrażnień. A nie trzeba chyba wspominać, że skóra miejsc intymnych jest naprawdę bardzo wrażliwa. Jest to chyba najłatwiejsza forma usuwania włosów – nie tylko włosów łonowych. Ale też troszkę niebezpieczna, bo jeden zły ruch i możemy się zaciąć. Taka moja drobna wskazówka, bo być może część z Was się zastanawia w jakim kierunku golimy miejsca intymne? Pod włos czy z włosem? U mnie sprawdza się taka metoda: pierwsze z włosem, później pod włos. Trzeba jednak pamiętać, że w wypadku golenia miejsc intymnych szczególnie ważne jest odkażanie maszynek do golenia. O tym zresztą mogliście przeczytać we wpisie na temat maszynek do golenia. Jeśli jeszcze nie widzieliście to wpadajcie.


 

Jak często zmieniać jednorazowe maszynki do golenia?


 

Depilacja kremem do depilacji miejsc intymnych


 


Opinie na temat depilacji bikini kremem do depilacji są bardzo różne. W przypadku takich kremów istnieje większe ryzyko podrażnienia i uczulenia, ale mamy na trochę dłużej spokój z usuwaniem włosów w porównaniu do maszynek do golenia. Dodam jeszcze, że nie każdy krem do depilacji nadaje się do depilacji miejsc intymnych. Warto wybrać specjalnie do tego przeznaczone kremy dla skóry bardzo wrażliwej.
Jak nakładać krem do depilacji? 


 


Cienką lub grubą warstwę kremu nakładamy na skórę – wszystko zależy od zaleceń na opakowaniu, ale włoski powinny być przykryte kremem. Trzymamy tyle ile zaleca konkretny producent. Następnie za pomocą szpatułki bądź gąbeczki dołączonej do kremu ściągamy krem z włosami ze skóry.


 

Tutaj efekt będzie zależał w dużym stopniu od grubości skóry i włosów. 
UWAGA! Warto przed zabiegiem zrobić sobie próbę uczuleniową na małym kawałku ciała aby upewnić się, że preparat nas nie uczuli ani nie podrażni lub spali nam skóry 😉 Jak zrobić próbę uczuleniową? Tak samo nakładamy kosmetyk i tak samo robimy cały proces depilacji – ale na małym kawałku skóry, obserwując czy podczas lub po zabiegu nie pojawia się na naszej skórze żaden niepokojący objaw. Jeśli wszystko jest ok – możemy depilować się kremem do depilacji.  
  


 
Depilacja miejsc intymnych depilatorem


 


Raz próbowałam depilacji bikini depilatorem i jak szybko pojawił się do tego zapał to chyba jeszcze szybciej zapał zgasł. Boli i to nie ważne czy masz nasadkę chłodzącą czy łagodzącą. Depilacja dobra dla dziewczyn, którą mają granicę bólu bardzo wysoko postawioną. Ja jestem z tych wrażliwców. Mnie nawet boli wyrwanie brwi pęsetą przy regulacji brwi a co dopiero wyrywanie włosków łonowych depilatorem elektrycznym na hip hura. Jedno pewnie – już po kilku depilacjach nie ważne czy depilatorem czy woskiem cebulki włosów stają się słabsze, wolniej rosą i mniej boli ich wyrywanie.


 
Depilacja miejsc intymnych woskiem.


 


Można wykonywać ją w domu za pomocą gotowych już plastrów lub u kosmetyczki i ona wtedy ten wosk nam rozrabia, nakłada i zrywa plastrami. Z punktu widzenia kosmetyczki powiem, że ta depilacja jest bardziej skuteczna u kosmetyczki niż w domu. Ponieważ my dokładnie wiemy jak to zrobić, do jakiej temperatury nagrzać wosk, jak go nałożyć, ile przytrzymać i jak zrywać. No i co najważniejsze – szybko rwiemy 🙂 Jest to metoda bolesna, ale ja jestem do niej bardziej przekonana nić do depilatora. Jeśli chcecie wiedzieć coś więcej o depilacji miejsc intymnych – depilacji brazylijskiej w gabinecie u kosmetyczki to dajcie znać, pytajcie a ja zaspokoję waszą ciekawość 🙂  


 

Depilacja miejsc intymnych pastą cukrową. 


 


Metodę tą możemy wykonać w domu. Jeśli lubicie domowe kosmetyki DIY to mogę pokazać Wam jak wykonać w domu pastę cukrową jaką ja polecam i jak depilować pastą cukrową ciało. Metoda ta jest w moim odczuciu mniej bolesna i mniej podrażniania niż wosk czy depilator a daje równie dobry efekt. Pastę cukrową do depilacji możecie również kupić w sklepie ale naprawdę dużo taniej jest ją zrobić samemu 🙂


 
Depilacja miejsc intymnych laserem


 


Laserowa depilacja miejsc intymnych jest świetnym wyjściem bo daje bardzo dobry efekt ale niestety nadal jest kosztowna. W dzisiejszych czasach aby wykonać zabieg laserowy nie musimy iść do kosmetyczki, możemy wykonać go sobie w domu dzięki różnym domowym laserom. I co ja o tym myślę? Hmm.. z jednej strony fajnie bo nie musimy wychodzić z domu i rozbierać się “przed obcą babą”. A z drugiej strony nieumiejętnie korzystając z urządzeń laserowych możemy sobie naprawdę narobić kłopotów. 


  
Golenie miejsc intymnych u mężczyzn


 


Seksuolodzy w swoich badaniach udowadniają, że wygolone kobiety są bardziej pewne siebie i czują się bardziej atrakcyjne – w łóżku i poza nim. A jak jest z facetami? Czy prawdziwy facet musi być owłosiony? Czy usuwanie owłosienia z miejsc intymnych również przez facetów jest jak najbardziej OK i świadczy o higienie? Czy facet powinien być “barbarzyńcą”? Czekam na Wasze komentarze 🙂 
 


Podobne posty

Napisz komentarz